Zorya’da kiralık olarak oynayan Fenerbahçeli Allahyar, üst üste 3. kez en iyi futbolcu seçilerek dikkatleri üzerine çekti-haberi

Fenerbahçe’den Ukrayna Zorya Luhansk takımına kiralanan Allahyar Sayyadmanesh, performansıyal göz dolduruyor. İranlı futbolcu, mart ayının en iyi futbolcusu seçildi. Taraftarlar tarafından düzenlenen ankette Allahyar Sayyadmanesh, ayın en iyi futbolcusu olarak görüldü. Zorya Luhansk resmi sitesi de üst üste 3. ayda en iyi oyuncu seçilen İranlı genç forveti tebrik etti.

HÜCUMDAKİ HER ŞEYİ

Bu sezon toplam 17 karşılaşmada görev yapan Allahyar, takımına 5 gol ve 2 asistlik bir katkı verdi. Zorya Teknik Direktörü Viktor Skrypnyk, genç oyuncuyu hücumun her noktasında değerlendirdi. Asıl mevkisi forvet olmasına rağmen Allahyar, kanatlarda ve forvet arkasında da başarılı performans gösterdi, özelliklerini geliştirdi.

ALINDIĞINDA ELEŞTİRİLDİ

2019 yaz döneminde İran ekibi Esteghlal’den 750 bin euroya oyuncuyu transfer eden Fenerbahçe, o dönem hiç tanınmayan bir futbolcu için bu parayı ödemesinden dolayı eleştirilmişti. Allahyar, Fenerbahçe’de şans bulamamış ve kiralık olarak İstanbulspor’a gönderilmişti. Ancak orada da kendisini gösteremeyince Zorya’nın yolunu tuttu ve sıçramayı yaptı.

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir