Zorya’da kiralık olarak oynayan Fenerbahçeli Allahyar, üst üste 3. kez en iyi futbolcu seçilerek dikkatleri üzerine çekti-haberi

Fenerbahçe’den Ukrayna Zorya Luhansk takımına kiralanan Allahyar Sayyadmanesh, performansıyal göz dolduruyor. İranlı futbolcu, mart ayının en iyi futbolcusu seçildi. Taraftarlar tarafından düzen eden ankette Allahyar Sayyadmanesh, ayın en iyi futbolcusu olarak görüldü. Zorya Luhansk resmi sitesi de üst üstüne 3. ayda en iyi oyuncu seçilen İranlı toy forveti kutlama etti.

HÜCUMDAKİ HER ŞEYİ

Bu sezon toplaminda 17 karşılaşmada görevli var olan Allahyar, takımına 5 gol ve iki asistlik tek katkı verdi. Zorya teknik patronu Viktor Skrypnyk, toy oyuncuyu hücumun her noktasında değerlendirdi. Asıl mevkisi forvet olmasına karşın Allahyar, kanatlarda ve forvet arkasında da başarılı performans gösterdi, özelliklerini geliştirdi.

ALINDIĞINDA ELEŞTİRİLDİ

2019 yaz döneminde İran ekibi Esteghlal’den 750 bin euroya oyuncuyu tasima eden Fenerbahçe, o asama hiç tanınmayan tek futbolcu amaciyla bu parayı ödemesinden dolayı eleştirilmişti. Allahyar, Fenerbahçe’de şans bulamamış ve kiralık olarak İstanbulspor’a gönderilmişti. ama orada da kendisini gösteremeyince Zorya’nın yolunu tuttu ve sıçramayı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir