Zlatan Ibrahimovic'ten emeklilik açıklaması: Henüz o aşamada değilim-haberi

İtalya Serie A ekiplerinden Milan’ın 40 yaşında olan yıldız futbolcusu Zlatan Ibrahimovic, geleceği ve kariyeri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

ESPN’de bulunan habere göre emekliliğinin yaklaması hasebiyle paniklediğini belirten İsveçli golcü, “Şu anda emekliliğime yakın olduğum tek durumdayım. bu sebeple belli tek süre panikliyorum. Zira futbolu bıraktığında ne yaparsın? Çok şey yapabileceğimi biliyorum, her yerden teklifler alacağım. Ama sahada aldığım adrenalini başka tek şeyden Katiyen alamam. Bunu ertelemeye çalıştım. Bu adımı elimden geldiğince kendimden uzaklaştırmaya çalışıyorum.” sözlerini dile getirdi.

“Henüz orada değilim”

Henüz emeklilik aşamasına gelmediğini de belirten Ibrahimovic, bu kouyu düşünmediğininin altını çizerek, “Sağlıklı olmam gerekmektedir ve oynadığımda iyi sezmek istiyorum. Çok çok üzüntü çekiyorsan, futbol oynamanın tek manası yok, gerçekçi olmak ve kendine bunu dile getirmek dahada iyi. Ama Daha orada değilim. Ve bunun ile alakalı düşünmüyorum bile. Zira ona odaklanmak, kafamda durmaya hazır olduğum mananına geliyor. Ve eğer durmaya hazırsam, takım arkadaşlarıma yardım edemem ve istediğimi ele geçirme ile alakalı kendime yardım edemem.” dedi.

“Lider olmaya çalışıyorum”

Milan’ın toy tek kadrosunun olduğunu söyleyen yıldız futbolcu, tecrübesi ile lider olmaya çalıştığını da şu şekilde sözlerine ekledi: “Bu yaşta delil edecek hiçbir şeyim yok ve yıllardır delil edecek hiçbir şeyim yok. Bu toy tek takım, bendeniz buyum, bu sebeple sahada ve alan dışında destekleyici olmaya çalışıyorum. kendisinin yolumda tek lider olmaya çalışıyorum.”

Sözleşmesi sezon nihayetinde bitiyor

Kariyerinde Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Manchester United ve PSG benzeri Avrupa devlerinin formasını giyen 40 yaşında olan yıldız futbolcunun Milan ile sözleşmesi sezon nihayetinde bitiyor. 

Milan ile bu sezon 25 mücadelede görevli var olan Ibrahimovic, 8 gol ve üç asistlik performansa imzasini attı.

İlgili Haberler
Son dakika Fenerbahçe haberi! Gian Piero Gasperi amaciyla resmi açıklama

  • Futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir