Zeytin Dalı bölgesindeki güvenlik güçleriyle bayramlaşan Bakan Soylu, gözyaşlarına hakim olamadı-haberi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy, zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, güvenlik genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kilis Valisi Recep Soytürk, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve başka yetkililerle Zeytin Dalı Harekatı kisminda bulunan Afrin’e geçti.

GÜVENLİK GÜÇLERİYLE BAYRAMLAŞTI

Burada evvel olarak Afrin İnsani Yardım merkezini ziyaret eden asil ve beraberindekiler, dahada ardindan Şifa Hastanesine geçerek görevli var olan doktorlarla hasbihal etti. derhal peşinden Afrin güvenlik Müdürlüğü kent Güvenlik yönetim Sistemi Hizmet Binasını ziyaret eden Soylu, burada görevli var olan güvenlik güçleriyle bayramlaştı, tertemiz yapılan misafirhanede incelemelerde bulundu. nihayet olarak Afrin Şehit güvenlik Müdürü Murat Ertekin zabita Özel Harekat Karargahına geçen Soylu, burada vekalet verdiği kurbanı kestirdi, polislerin Kurban Bayramı’nı kutladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SELAMINI İLETTİ

Burada polislere hitaben konuşan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyledi. Gittikleri hiçbir yere zulüm götürmediklerini, Müslümanlıkla yoğrulduklarını belirten Soylu, “Gittiğimiz hiçbir yeri tarumar etmedik. Hiçbir dine ve inanca zulüm yapmadık. Zira Allah’ın buyruğu var. İnsan yaratılmışların en şereflisidir.” dedi.

“BİZLER İYİLİĞİN, ONLAR KÖTÜLÜĞÜN TARAFINDA”

Kötülüğün hiçbir şartta kalıcı olmadığını laf eden Soylu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Hepimiz Karabağ’ı biliyoruz, orda da kötülük hakim olmadı. tek taraftar bütün dünyanın gözü önünde Balkanların merkezinde Srebrenitsa’daki katliamları biliyoruz. Batının alnının çatının orası tek kara iz olarak yazıldı. Libya’yı, Filistin’i biliyoruz. Anlaşılıyor ki bizler hakkın tarafındayız, onlar batılın tarafında. Bizler iyiliğin, onlar kötülüğün tarafında.”

“ÜZÜLMÜŞ GİBİ YAPIYORLAR”

Amaçlarının hiç tek vakit çıkar olmadığını belirten Soylu, şunları kaydetti:

“Şu nesli, bu arkadaşlarımızı istikbal nesildeki tarih tek başka yazacak. Diyecekler ki bu kahramanlar bitirdi bu pkk terör meselesini. Bu defteri, onlar kapattı. asırlar süresince Allah kismet edecek, arkanızdan dualar okunacak. Sorumluluğunuz, Yalnızca kendine ait tek mesuliyet değildir. Sorumluluk, aynı zamanda kendisinin milletimizin olduğu civarindan etrafımızda var olan coğrafyaya sorumluluktur. Batı, bütün derdini doğuya yıkmaktadır. Bu, hatri sayilir büyüklükte tek oyundur. Bizi uğraştırıp bizi birbirimize düşürüp kendileri hayatlarına huzur içinde ayni ritimde devam etmek istiyorlar. Mış benzeri yapıyorlar. Üzülmüş gibi, ilgileniyormuş benzeri yapıyorlar. Bunu her birimiz biliyoruz. Ama hiç dertlerinde değil.”

BAKAN asil GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

“Allah sizden razı olsun. Allah hepinize uzunca ömürler versin. Ak saçlı olasınız. Ak sakallı olasınız. Torunlarınızı okşayasınız. Onlara kahramanlık türkülerinizi anlatasınız. Duamız sizin amaciyla budur” derken gözyaşlarını tutamayan Soylu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“İnanıyorum ki her birinizin bu millet, memleket ve insanlık, geleneğimiz ve kültürümüz yerine yapacak çok şeyiniz olacak. Çok emanet bırakacaksınız. Biz bunun benzeri tek milletiz ve bunun benzeri olmaya ayni ritimde devam edeceğiz. millet olmak basit tek iş değildir. Ay-yıldızlı tabutları taşımakla millet olunur. birlikte cuma namazında sıkı sıkı saf bulundurarak millet olunur. Çocuğun başını okşayarak millet olunur.”

AZEZ TEMASLARI

Konuşmanın derhal peşinden polislerle anı resimi çektiren Soylu, Afrin çarşısında esnafla bayramlaştı, çocuklara çeşitli armaganlar verdi. Buradaki programının derhal peşinden Azez’e geçen asil ve beraberindekiler Azez güvenlik Müdürlüğünü ziyaret etti. mahalli zabita ve ortak görev gücü tarafından karşılanan Soylu, burada görevli var olan kolluk kuvvetlerinin Kurban Bayram’ını kutladı, onlarla hasbihal etti. Burada mahalli kolluk kuvvetlerine hitaben konuşan Soylu, Suriye’de yaşanan insanlık dramına Suskun kalmadıklarını ifade etti.

“KARDEŞLERİMİZE SIRTIMIZI ÇEVİRMEDİK”

Allah’ın kendilerine tek buyruğu olduğunu aktaran Soylu, şunları dile getirdi:

“Biz Müslüman’ız. Allah’ın bize buyruğu var. Komşuluk hukuku vardır. Biz yıllarca birlikte yaşadık. Biz yeryüzünde sınavda olduğumuzu biliyoruz. aynı zamanda gücün imtihanındayız. İnsanlığın imtihanındayız. Burada olmaktan çok mutluyuz. eğer sınırın bu tarafında var olan zulme Suskun kalsaydık, sizinle birlikte olamasaydık bu sınavı kaybederdik. Zira bu hayat geçici, bunu biliyoruz, esas var olan ahirdir. Biz Kurban Bayramı amaciyla geldik. Sizin, ailenizin ve sizin nezdinde Azezlilerin bayramını kutlamak amaciyla geldik. eğer sırtımızı dönseydik, Allah’ın imtihanından kalmış olurduk. Biz Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Bize doğru yollar çizdiği için. batı dünyası, bu meselelere Suskun kalırken biz onların kayığına binmedik. Kardeşlerimize sırtımızı çevirmedik. Bu zulme Suskun kalmadık. Çocuklara, kadınlara, yaşlılara yapılanlara Suskun kalmadık.”

Soylu ve beraberindekiler dahada ardindan Türkiye’ye geçiş yaptı.

Kaynak: Anadolu ajansı / Mehmet Akif Parlak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir