‘Zarara Uğradım’ dedi, hastane yolunu ulaşıma kapattı-haberi

Gümüşhane’de tertemiz binasında hizmet vermeye başlayan 200 yataklı Gümüşhane hükümet Hastanesi’ne giden yol, güzergah üzerinde arazisi bulunan Emsal Koç tarafından 2. sefer araç trafiğine kapatıldı.

Söz konusu arazi ile alakalı 20-25 milyon TL’lik kamulaştırma bedelinin kendisine ödenmediğini, dahada ardindan ise hazırlanan tertemiz bayındır planında en kıymetli arazisinin yollar ve parka ayrılmasından dolayı zarara uğradığını argüman eden Emsal Koç, 27 vakit evvel avukatı ve icra memurlarıyla birlikte mahkeme kararı doğrultusunda yolu kazıklarla ve tahtalarla ulaşıma kapattı.

“VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”

Emsal Koç dahada ardindan AKP’li vekiller ve yöneticilerin inandirma gayretleri neticeninde yolu tekrar ulaşıma açtı. Yolun açılmasından 27 vakit ardindan Koç, verilen sözlerin tekrar adina getirilmediğini söyleyerek Gümüşhane hükümet Hastanesi’nin yolunu 2. kez, bu sefer hafriyat dökerek ulaşıma kapattı. Yolun ulaşıma kapanmasına vatandaşlar ve sürücüler reaksiyon gösterdi.

ALTERNATİF yollar DA TOPRAK KAYMASI neticesi KAPANDI

Öte yandan, yolun kapanmasıyla birlikte hastaneye ulaşım sağlayan ek yolda, geçtiğimiz günlerde şiddetli sağanak yağış hasebiyle alana gelen toprak kaymasının izleri silinmeye çalışırken İl Özel İdaresi ekipleri de ek yollar üzerinde genişletme ve iyileştirme çalışması yaparak yolu ulaşıma açtı.

“İSTEDİĞİM, AKRABALARINA TANIDIKLARI İMTİYAZI BANA DA TANIMALARI”

Bundan evvel arazisi ile alakalı verilen sözlerin tutulmadığı amaciyla yolu kapattığını söyleyen Emsal Koç, şu ifadeleri kullandı;

*Verilen sözler tutulmadığı amaciyla yolu kapattım. yasal olarak burada Zati mahkemenin verdiği tek önlem kararı var. Bunlar hukuksuz benden bihaber olarak yolu vurdular geçtiler.

*Bunun üstüne 2016 seneninde tek bayındır verdiler, imara güvenerek yolu yaptılar 2017 seneninde tekrar o imarı iptal ettiler. Peşine kamulaştırma kararı aldılar, bu kararın da bedeli belirlendi iki sene onun davası sürdü, bedel belli olmasına karşın parayı ödemediler.

*Biz burayı takas edelim dediler iki sene de onla birlikte uğraştık iptal oldu. 6-7 sene bizi oyaladılar. En nihayet tek bayındır planı açıklandı, meclise sunuldu. sağlık kurumu önünde 16 dönüm yerimi Yalnızca park duyuru etti.

*Benim onlardan istediğim, akrabalarına tanıdıkları imtiyazı bana da tanımaları. Bunu verirseler bendeniz 25-30 milyon var olan kamulaştırma bedelinden vazgeçeceğimi taahhüt ettim. dahada evvelki kapatmamda gece yarısı milletvekilimiz Sayın Cihan Pektaş, İl Başkanımız Celalettin Köse ve İl reis Yardımcısı mutlu Çimen beni aradılar, hanemden gece aldılar.

*Hocam belediye başkanımız kent dışında İngiltere’ye programa gitti, program dönüşüne civarindan rica ediyoruz bu yolu aç dediler. reis döndüğünde hep birlikte bu işi çözeceğiz dediler. Çözülmedi çünkü belediye başkanı hiçbir topa girmedi.

“ZALİMLİĞE neden YOK”

*Allah rızası amaciyla şu Gümüşhane halkı mağdur olmasın, bana da yazık bendeniz de mağdur olmayayım. Zulüm ile abat olanın akıbeti perişan olur.

*Zalimliğe neden yok. üç adet işletmemde 120 kişi çalıştırıyordum, şu vakit kendisinin haneme ekmek götüremez haldeyim. bunun benzeri tek zalimlik yok. üç adet yollar var, ya kamulaştırır 25-30 milyon TL’yi verirsin ya imara açarsın bedelsiz yolu terk ederim, 3. olarak da yollar amaciyla burayı hiç kullanmazsın ek yollar yaparsın.

*Bu yolu netlikle tek dahada açmayacağım. Gümüşhane halkından özür diliyorum, haklarını helal etsinler. reis Bey’le konuştuk, reis bey git kapat yolu dedi, benim dahada bu işle uğraşacak halim yok, git kapat yolu, dedi.

*Ben de onun lafı üstüne geldim yolu kapattım şimdi. Bu iş bitene civarindan burası açılmayacak. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir