Zamlara sinirlendi, arabasına benzin yerine ayçiçek yağı doldurdu-haberi

İngiltere’nin Cheshire bölgesinde önceki gün çekilen ve sosyal medyada paylaşılan bir video kısa sürede gündem oldu.

Özellikle Rusya-Ukrayna savaşı sonrası artan petrol fiyatlarını protesto eden bir adam, bir süpermarket otoparkında arabasına benzin yerine ayçiçek yağı koyarken görüldü.

Mark Rainford tarafından paylaşılan videoda, adam önce market poşetlerini arabasına yerleştiriyor, daha sonra da arabanın benzin kısmına yemeklik ayçiçek yağı doldurmaya başlıyor.

Kısa sürede izlenme rekorları kıran videoda birçok kişinin şaşkın gözlerle adamı izlediği de görülüyor.

Meraklı bakışlara aldırmayan adam tüm ayçiçek yağlarının kapaklarını açarken, litresi 1,65 sterlin olan benzin ve 1,76 olan dizel fiyatlarını protesto etti.

Sosyal medyada gündem olan görüntüler sonrası bazıları fikri normal bulurken, “Bu fiyatlara karşı böyle bir yol izlemiş olabilir” yorumu yaptı. Bir kullanıcı ise, “Biyo dizel! Sonuçta aptal olmayabilir! Filtre sisteminin nasıl çalıştığına bağlı olarak, oldukça akıllıca bir hareket!” yazdı.

Bir başkası ise “Harika, önümüzdeki hafta yemeklik yağ alamayacağım, çünkü fiyatları artacak ve bu adam gibiler yüzünden hiçbir yerde kalmayacak.” dedi.

Petrolde karamsar senaryo: Yaptırımlar görülmemiş arz şoklarına sebep olabilir İlginizi Çekebilir Petrolde karamsar senaryo: Yaptırımlar görülmemiş arz şoklarına sebep olabilir Putin'in gizli silahı ilk kez görüntülendi İlginizi Çekebilir Putin’in gizli silahı ilk kez görüntülendi

Kaynak :sozcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir