Yüz nakilli Uğur Acar, lise diplomasını aldı-haberi

Antalya’nın Manavgat kazasi Gebece köyünde dünyaya gelen ve tek aylıkken evinde çıkan yangında yüzü yanan Uğur Acar, 21 ocakta 2012’de AÜ Hastanesi’nde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin gerçekleştirdiği, Türkiye’nin evvel surat nakli ameliyatıyla tertemiz hayatına başladı.

Acar, surat nakli olduktan iki sene ardindan sağlık problemleri hasebiyle yarıda bıraktığı eğitimini sürdürmek amaciyla açık liseye kaydını yaptırdı. Acar, Rehabilitasyonu ayni ritimde devam ederken, aynı zamanda da AÜ’de çalışmaya başladı. İş ve öğrencilik hayatını sürdüren Acar, 8 sene nihayetinde açık lise diplomasını aldı.

HEDEFİ ÜNİVERSİTE

Uğur Acar, diplomasını aldığında, 8 sene evvel liseye kayıt yaptırdığı günkü heyecan ve mutluluğu yaşadığını belirterek,

“Özellikle liseye kayıt yaptırdığım vakit yanımda bulunduğunuz amaciyla size çok teşekkür ediyorum çünkü o vakit bana veli olmuştunuz. surat atama operasyonumu yapan ekibin başında bulunan Prof. Dr. Ömer Özkan’ın bana öğrettiği çok şey oldu.

Öncelikli hedefim lise diplomasını almaktı, aldım sonraki hedefim ise üniversiteyi kazanmak sonrasında ise mümkün olursa eğitimini alıp sağlık ordusunda yer almak. Bunu da başarabilirsem, tek uzuv nakillisi olarak çok mutluluk dolu olacağım” dedi.

‘SAĞLIK SEKTÖRÜNDE OLMAK İSTİYORUM’

AÜ Öğrenci İşleri ev Başkanlığı’nda çalışan Acar, “Birimler arası evrak takibini yapıyorum. İşlerim yoğun ama bu çalışma temposunda 8 senede liseyi bitirdim. itinali çalışıp üniversite sınavını kazanmayı hedefliyorum.

Hayatımı olmamış çalışıp ayni vakitte da okuyarak sürdürebilirim, bu da hedeflerimden biri. Azmettim, başardım liseyi bitirdim. Şimdi önüme tertemiz tek amaç koydum. Üniversite sınavını da kazanacağım. Beni tekrar yasama döndüren Prof. Dr. Ömer Özkan ve Rektör Özlenen Özkan hocama gönül borcu borcum var. Ekibinin bireyi olmak ve sağlık piyasasinin içinde yer almak istiyorum” diye konuştu. (DHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir