Yunanistan’ın çirkin tavrı testle de kalmadı! Galatasaraylıları deport etmeye kalkmışlar-haberi

Olympiakos’la oynanacak hazırlık mücadelesi amaciyla Yunanistan’a giden Galatasaray kafilesi, skandal tek tavırla karşı karşıya kaldı. Sarı-kırmızılı takımın Bir gün evvel yaptırdığı koronavirüs testini olabilitesi çok saymayan Yunan yetkililer, bütün kafileye test uygulamak istedi. Uygulamayı onay etmeyen Fatih Terim, takımla birlikte art dönme kararı aldı. Olayların derhal peşinden İstanbul’a dönen Galatasaray’da fatih terim hocam ayağının tozuyla açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamalarından satır başları:

“HEPİMİZ ORAYA TÜM TESTLERİN BELGELERİYLE GİTTİK”

“Takdir edersiniz ki Galatasaray beynelmilel kaideleri çok iyi iyi bilen tek kulüptür. Dünyadaki bütün mücadelelerde bu deneyimi en çok edinen kulüplerin başındadır. 24 saat evvelce Zati test olduk. her birimiz oraya bütün testlerin dokümanları ile gittik. İndiğimizde hızlı tek testin olacağını söylediler. İki memleket arasında nihayet vakitte yapılan anlaşmada karşılıklı testlerin kabulü ihtilaf var. Bizden hızlı test istendi. Nedenini sorduysak da nihayet iki gündür bunu uyguladıklarını söylediler. Bunun rastgele olmasına bendeniz de dahil oldum. Burundan test olduk. Ellerimizde PCR testinin de resmini çekiyorlar, başka bölümünün da ihtiyacı olmadığını söylediler.

“YAPACAĞIMIZ tek ŞEY GERİ DÖNMEKTİ”

Bazı memurlar hayır olmaz dedi, takımın yarısı derhal hemen çıktı. Malzemeler, malzemeciler her biri çıktı, ülkeye giriş damgalarını alıp dışarı çıktılar. Onlar herkesi çağırdılar, biz teste girmeden çıkan var dedik. Herkesi çağırın her biri test olacak dedikten sonra, içeri girip otobüse binenler de dışarı çıktı. Buradan ardindan da bizim yapacağımız tek şey art dönmekti.”

“İNSAN ORADA BÜYÜKLERİMİZİN DESTEĞİNİ GÖRÜNCE mutluluk dolu HİSSEDİYOR”

Dostluk maçlarında arkadaşça davranılır, bu arkadaşça tek tavır değildi. Dönme kararımız dahada doğrudur dedik ve bu kararı aldık. hatıranda sayın Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere Dışişleri, Spor Bakanlarımız, Büyükelçimiz, Başkonsolosumuz bizatihi orada bulunmak kaydı ile kimse alakasını yoksun etmedi. İnsan orada büyüklerimizin desteğini görünce mutluluk dolu hissediyor

“PASAPORTLARIMIZI İSTEDİLER, VERMEDİK”

Orada beklerken futbolcularımız hemide sıkıldılar, hemide yoruldular, ayni vakitte da acıktılar. Bizim pasaportlarımızı istediler. vaziyeti deport edeceklerini söylediler, biz de vermeyeceğimizi söyledik ısrarla. Kaptanlarımız, hosteslerimiz hazır vaziyette beklediler. Onlara da kalkış desturu vermediler. Önce vermediler ama ardindan su verdiler, orada mesele yok.

“BU tutum HİÇ HOŞ DEĞİL”

Olympiakoslu görevliler de muavin olmaya çalıştı ama Neticede olmadı. Orada kalmamak en doğru olanıydı. Marinakis de aradı, Olympiakos kulübünün sahibi. O da duygularımızı paylaştı. neden biz, gerekse Türkiye’deki her biçimde takim bize konuk gelenleri havalimanından nasıl alaka ilgi gösterdiğimizi gayet iyi biliyor. Biz filhakika başka türli davranıyoruz herkese. Bu Galatasaray’a değil nereye yapılan tek davranış olduğu çok açık. Bu çok tek davranış şekli değil, ne stil ne tavır ne devinim tarzı hiç hoş değildi. Biz bunun için boyun eğecek ne insanlarız, ne de kulübüz. Gerekeni yapıp art döndük

“YİNE OLSA AYNISINI YAPARIZ”

Yarın olsa yarın da aynısını yaparız. kaidelere uymak, en mühim görev. Biz de hangi kaide varsa ona uyarak gittik. bendeniz oldum diyorum, ne dendiyse yaptık. Kimseyi de denetim etmeden sınırdan geçiriyorsunuz. Tam tek komedi. her biri yaptığı ayıbı biliyor.

“FARKLI BİR TAKIMLA MAÇ YAPARIZ, mesele YOK”

İstanbul’da tek hazırlık mücadelesi almak amaciyla uğraşıyoruz. Onun adina başka mücadele almaya çalışıyoruz. Alamazsak ne olur, biz normal hazırlıklarımızı yapıyoruz. Burada bu mücadelesi telafi ederiz. Bizim her sene Yunanistan’a gidişimiz oluyor. tekrar de gideriz, mesele yok. Kimse bize bu tavırla davranamaz. Dolayısı ile başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün bakanlarımıza, bizi orada savunan kollayan herkese teşekkür ederiz”

“TAVIRLARI ZORLAYICI VE SAYGISIZCAYDI”

Arda Turan da havalimanında açıklamalarda bulunurken, “PCR testlerini yapmamıza, hepimizin negatif olmamıza karşın Ne yazık ki ki insan haklarına ters davranışlarla karşılaştık. Yarımızdan fazlamız otobüse gitmişti. Anlaşılmayan tek şekilde otobüsten geriye çağırıldık. Yunan yetkililere her biçimde muavin olmaya çalıştık ama Ne yazık ki tavırları zorlayıcı ve saygısızcaydı” dedi.

DEPORT OLMAK NE DEMEK?

Deport yolcu tek ülkede hatali işleyen kişiye denilmektedir. Başka bir deyişle rastgele tek ülkede hatali işlemiş kişi kendisinin ülkesine gönderilirken deport yolcu olarak tanımlanıyor. Deport olmak demek tek kişinin kendisinin yurttaşı olmadığı rastgele tek ülkede hatali işlemesi demektir.

Yunan yöneticilerin tavrı Fatih Terim'i çıldırttı! Galatasaray, Olympiakos maçını oynamadan ülkeye art dönüyor

Yunan yöneticilerin tavrı Fatih Terim’i çıldırttı! Galatasaray, Olympiakos maçını oynamadan ülkeye art dönüyor
Türkiye tek kalp oldu! Yunanistan'ın Galatasaray'a uyguladığı ayrımcılığa reaksiyon yağıyor

Türkiye tek kalp oldu! Yunanistan’ın Galatasaray’a uyguladığı ayrımcılığa reaksiyon yağıyor
Yunanistan küstahlıkta sınır tanımıyor! Galatasaray'a su dahi vermediler

Yunanistan küstahlıkta sınır tanımıyor! Galatasaray’a su dahi vermediler
Galatasaray yaptığı paylaşımla Yunanistan'ın küstah tavrını gözler önüne serdi

Galatasaray yaptığı paylaşımla Yunanistan’ın küstah tavrını gözler önüne serdi
Son Dakika: Havalimanında ayrımcılığa maruz var olan Galatasaray'dan Yunanistan'a tepki: Özür bekliyoruz

Son Dakika: Havalimanında ayrımcılığa maruz var olan Galatasaray’dan Yunanistan’a tepki: Özür bekliyoruz
Yunanistan'ın skandal tavrı karşısında ezeli rakipler tek kalp oldu! Taraftarlardan destek yağdı

Yunanistan’ın skandal tavrı karşısında ezeli rakipler tek kalp oldu! Taraftarlardan destek yağdı
Yunanistan Sivil müdafaa bakanimiz Yardımcısı Nikos Chardalias: Emrimle, Galatasaray'ın ülkemize girmesine destur verilmedi

Yunanistan Sivil müdafaa bakanimiz Yardımcısı Nikos Chardalias: Emrimle, Galatasaray’ın ülkemize girmesine destur verilmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.