Yunanistan’da büyük yangın! Tahliyeler başladı-haberi

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında Glyfada ve Voula şehirleri arasındaki ormanlık alanda bu erken öğle saatlerinde başlayan yangın şiddetli rüzgarın tesiri ile hızla yayıldı.

image small

4 ev YANDI

60’a yakın arazöz, sekiz uçak, 6 helikopter ve 300’e yakın orman işçisinin müdahale ettiği yangın amaciyla Atina’dan sivil cemiyet örgütleri bölgeye derhal sevk edildi.

Voula şehirinin dış mahallerine ulaşan alevler dört hanesi yaktı. Voula ve Gyfala şehirlerinde elektrikler Tamamiyle kesildi, yüzlerce yollar yangın hasebiyle ulaşıma kapandı.

DAĞLARDA MAHSUR KALANLAR VAR

Mahsur kalanların kurtarılması amaciyla askeriye ve arama kurtarma ekiplerinin yoğun ugras verdiği Bir takım vatandaşların ormanlık alanda mahsur kaldığı belirtildi.

Glyfada belediye başkanı Yorgo Papanikolaou yaptığı izahta yangının Voula sehrindeki Metsovou Caddesi’nin sonunda, Ymittos dağının eteğindeki tek trafonun patlamasından kaynaklandığını söyledi.

image small

Bölgede iki hafta içinde üç yangın alana geldiğini ve alevlerin Panorame kentine doğru ilerlediği belirtildi.

Yangını denetim altına alma çalışmaları ayni ritimde devam ederken bölgeye askeri ekiplerin derhal sevk edildiği belirtildi.

image small

ACİLEN BÖLGEYİ TERK EDİN

Yunanistan’daki dev yangından çarpıcı fotoğraflar gelmeye başladı, yanan ev ve iş yeri sayısının arttığı belirtildi.

image small

Bu arada Voula ve Glyfada kentlerine bağlı itfaiye ekipleri bölgedeki köy ve mahallelerde bulunan vatandaşlara gsm telefonlarına ileti atarak “Acilen bölgeyi terk edin, bulunduğunuz yerden ayrılın, beklemeyin” dedi. Yangının denetim altına alınamadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir