Yozgatlı vatandaş yaptığı F-16 maketini 5 bin TL’ye satışa çıkardı-haberi

Yozgat’ın Esenli Köyü’nden yaşayan 61 yaşında olan Ali Yaşar, Ermenistan‘ın Azerbaycan topraklarına saldırması üstüne başlatılan operasyonlardan etkilenerek tayyare yapmaya karar verdi. Köyündeki atölyesinde 10 gün içinde 1,5 buçuk metre uzunluğunda F-16 savaş uçağının maketini yapan Yaşar, dağlarla kaplı Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılması zaferi anısına, maketi evinin bahçesinde sergilemeye başladı. Gerçeğinden ayırt edilemeyen maket uçağın çok sayıda ziyaretçisi de bulunuyor.

KARABAĞ SAVAŞINDAN ETKİLENDİ

Ülke genelinde nihayet dönemlerde türk mali ve ulusal uçakların, roketlerin, füzelerin ve askeri mühimmatların yapıldığını belirten Yaşar, kendisinin imkanları ile F-16 harp uçağının maketini yaptığını söyledi.

Yaşar, “Bu F-16 uçağı amaciyla demir ve saç kullandım. Yapımı, planı, projesi Tamamiyle bana ait. O günlerde Azerbaycan ile Ermenistan savaşıyordu ve bay erkeğe tek harp olmuyordu. Ermenistan kalleşçe Azeri kardeşlerimin üstüne roketle saldırırken Azerbaycan askerleri Ermenistan askerleri ile savaşıyordu. Canım sıkıldı ve parça malzemelerim vardı. F-16 model tek tayyare yapıyım üstüne bombalar ile yükleyim, doldurayım ve git Ermenistan’ı bombala gel diyerek o amaçla yaptım. Ermenistan’ı bombaladık. Üzerinde 8 adet bomba var. Azerbaycan savaşı esnasında 10 vakit içinde yaptım. Bundan sonrada B-52 bombardıman uçağı yapmayı düşünüyorum. Amerika, İsrail, Ermenistan bize baş tutan ülkelere gidip kalbimle gönlümle bombalamak istiyorum” dedi.

5 BİN TL’DEN SATIŞA ÇIKARDI

F-16 harp uçağının maketini gören vatandaşların hatri sayilir büyüklükte alaka gösterdiğini de laf eden Yaşar, “Görenler Ali Amca iyi olmuş satıyor musun diye soruyor. Maket olarak yaptım. Satarım deyip 5 bin TL’ye ilana koyduk. Şu günlerde de Aselsan tarafından ülkemizde türk mali ve ulusal uçakları roketler, füzeler her biçimde askeri mühimmatlar yapılıyor. İnşallah bendeniz de onları göz önüne alarak tek Türk olarak içimdeki ulusalci duygularla kendisinin imkanlarımla F-16 uçağımı yaptım” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / BAHADIR MUHLİS GÖKGÜL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir