Yıllar sonra ortaya çıktı… Prens Charles çocuk tacizcisinden yardım istemiş-haberi

Prens Charles’ın, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin kötüleşen imajına yardım etmesi ve kamuoyunda kendisinin duruşunu güçlendirmesini istemek amaciyla bebek istismarcısı Jimmy Savile’ye yazıp PR Emelli destek istediği mektuplar vakit yüzüne çıktı.

Jimmy Savile

2011 yılında, 85 yaşındayken hayatını kaybeden İngiliz şovmen Jimmy Savile, hazırlayıp sunduğu çeşitli tv ve radyo programlarıyla tanınıyordu. Hayırsever denilen Savile’in can verdikten tek sene ardindan bebek tacizcisi olduğu alana çıkmış, 40 senelik kariyeri süresince sayısız reşit veyahut reşit olmayan kişiyi istismar ettiği belirtilmişti. Kraliçe 2. Elizabeth’in verdiği “Sir” unvanı da bulunan Savile, İngiliz Kraliyet Ailesi’ne oldukça yakın tek ad olarak biliniyordu.

Mektuplara göre, 73 yaşında olan prens ise, Savile’nin “sağduyusunun” York Dükü Prens Andrew ve Daha önceki eşi Sarah Ferguson’a da muavin olabileceğini düşünüyor.

Prens Andrew

“PRENS CHARLES BİLMİYORDU”

Daily Mail’in haberine göre, 1986-2006 dönemini kapsayan ve “Jimmy Savile: A British Horror Story” adli tertemiz Netflix belgeselinde alana çıkan el yazısı mektuplar, prens ve Savile arasında iyi tek münasebet olduğunu gösteriyor.

Savile’dan 1986 ve 2006 yılları arasında halka açık konuşmalardan aile meselelerine civarindan Bir hayli konuda “geleceğin kralı” Prens Charles’a kılavuzluk etmesi istendi, bütün bunlar Netflix belgeselinde açıklanıyor.

Prens Charles’ın Jimmy Savile’e yazdığı mektuplar…

Savile’le iş birliğinin en göze çarpan olaylarından biri, 1989’da kraliyetlerin mühim olaylara nasıl reaksiyon vermesi gerektiğine değin beş sayfalık tek Halkla İlişkiler kılavuzu hazırlanması oldu.

Netflix belgeselinin yönetmeni Rowan Deacon, Prens Charles’ın da diğerleri benzeri Savile tarafından “aldatıldığını” söylüyor. bunun için göre, Charles ve Kraliyet Ailesi’nin başka üyeleri, Savile’nin hayırseverliğinin yüzlerce senelik bebek suistimali amaciyla tek kılıf olduğunu bilmiyordu.

Prens Charles, Jimmy Savile

Deacon, Times’a yaptığı açıklamada, “Mektuplar, Prens Charles’ın Jimmy Savile’a duyduğu güveni gösteriyor. İngiliz halkına hitap etmeye, modernleşmeye çalışıyordu. Ve Jimmy Savile’ı bu işe tek aracı olarak gördü. Geriye dönüp bakıldığında, bu tek felaketti” dedi.

 

Prens Charles'ın vakfında yolsuzluk skandalı büyüyor: Sağ kolu istifa etti İlginizi Çekebilir Prens Charles’ın vakfında yolsuzluk skandalı büyüyor: Sağ kolu istifa etti Kraliyet ailesindeki ırkçılık söylentilerinin kaynağı Prens Charles çıktı İlginizi Çekebilir Kraliyet ailesindeki ırkçılık söylentilerinin kaynağı Prens Charles çıktı

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir