Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel: Süper Lig'de kalıcı olacağız-haberi

Süper Lig ’de 2020-2021 sezonunu 45 puanla 15. sırada tamamlayan Helenex tertemiz Malatyaspor’da istikbal sezon amaciyla çalışmalar başladı.

Yeni Malatyaspor takimi medya Sözcüsü Hakkı Çelikel, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, kümede kaldıkları amaciyla mutluluk dolu olduklarını söyledi.

Geçen sezon özellikle 2. yarı perişan tek asama yaşadıklarını ve ligden düştüklerini ama ülkemiz Futbol Federasyonunun tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hasebiyle grup düşmeyi kaldırmasıyla tekrar Süper Lig’de ugras etme şansı bulduklarını anımsadan Çelikel, aynı hataları tekrar etmemek yerine çok çabaladıklarını aktardı.

Anadolu takımlarının bütçelerinin sınırlı olduğunu laf eden Çelikel, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Geçen sezon Malatya’nın en iyi kadrosunu kurup, grup düştük. geçen sene futbolcu kalitesi mananına iyiydik ama alana gelen zerzele sorası meseleler yaşadık ve düşme hattı içinde bitirdik. Bu sezon ise dahada değişik tek kadro kurmaya çalıştık. teknik patron Hamza Hamzaoğlu ile sezona başladık. Ayrı olarak ağabey olacak, takımı sahiplenecek futbolcularla çalışmak istedik. Bunlardan birisi Adem Büyük, ötekisi de Semih Kaya’ydı. Bu manada başta Adem hatri sayilir büyüklükte olmak üzere bütün futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Ligde kalmak basit değil. geçen sezon güç günler geçirdik, bu sezon da sancılıydı ama üstesinden geldik. Önümüzdeki sezon amaciyla tertemiz Malatyaspor’u çok dahada düzenli, itinalı, kolej havasında kurmak istiyoruz. Bu istikamette çalışmalarımıza başladık. Temasta olduğumuz, görüştüğümüz ses getirecek futbolcular var.”

Çelikel, bu sezon da sıkıntılı tek süreçten geçtiklerine dikkati çekerek, “Pandemi zamani futbol camiasını da derinden etkiledi ama çok şükür ligde kaldık ve mutluyuz. Bundan ardindan Süper Lig’de kalıcı tek takım oluşturmak amaciyla elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“Lokomotif tek takım olmak istiyoruz”

Süper Lig’de oynamanın Malatya şehiri amaciyla hatri sayilir büyüklükte önem taşıdığını belirten Çelikel, “Yeni Malatyaspor Süper Lig’deyse, Malatya halkı da Süper Lig’dedir. Onlar mutlu, biz mutluyuz. Sezonu istediğimiz yerde bitirmedik ama bu ligde ugras etmek de önemli. Malatya kenti, halkıyla ve samimiyetiyle Süper Lig’de kalıcı olmak zorunda. Artık ligde kalıcı olacağız. Lokomotif tek takım olmak talep ediyoruz ve bunu başaracağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımdaki eksikler üstüne çalıştıklarını ifade eden Hakkı Çelikel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu vakit ortada alan mevkisinde eksiklerimiz var. Kendini ispatlamış ve başarıya aç üç ortada alan almayı düşünüyoruz. Takımdan ayrılanlar olacak ve asgari 7-8 futbolcuyu istikbal sezon amaciyla kadromuza katacağız. Hedefsiz olmaz. Hedefimiz netlikle Malatya’ya yakışır şekilde evvel 5’tir. Bunu canıgönülden talep ediyoruz ve başaracağız. Bu sezon da iyi tek takım kurduk. Benjamin Tetteh, Adem Büyük, Teenage Hadebe, Wallace Fortuna Dos Santos, Karim Hafes… Hepsi iyi futbolcular. Mekanizmamızı ortada sahayla tamamlasaydık, çok ağırbaşlı tek takım olacaktık. İnşallah bu sezon başaracağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir