Yeni hayatına dört elle sarılan Melek İpek de bugün sınava girdi! Hedefinde matematik öğretmenliği var-haberi

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde, 7 Ocak’ta kendisine işkence edip, ölümle tehdit ettiği iddiasıyla 12 senelik eşi Ramazan İpek’i av tüfeğiyle vurarak, öldüren Melek İpek, mahkemece tutuklandı. Antalya 3’üncü Ağır karar Mahkemesi’nde görülen 3’üncü duruşmada, ‘meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek tek heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile karar verilmez’ hükmü uyarınca tahliyesine karar verilen İpek, 108 vakit ardindan hür bırakıldı.

TAHLİYE akabinde ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANDI

Tahliye edildikten ardindan ailesine ait Kovanlık köyündeki çiftlik evine geçen İpek, günlerini burada geçirmeye başladı. Kızları C. D. (10) ve İ. N. ile birlikte ders çalışan İpek, üniversite sınavına hazırlandı. Hedefi matematik öğretmenliği var olan İpek, bu erken YKS’nin evvel oturumu esas Yeterlilik Testi’nde (TYT) milyonlarca aday benzeri ter döktü.

SINAVA KIZIYLA BİRLİKTE GELDİ

Gece uyuyamadığını laf eden Melek İpek, imtihan öncesi heyecanını paylaştı. İpek, çok heyecanlı olduğunu ve herkese başarılar dilediğini belirterek, “Sınava 3’üncü girişim, allahın izniyle kazanacağım. Kazanamazsam da yila tekrar deneyeceğim çünkü çok fazla çalışmak amaciyla sürem olmadı. imtihana minik kızım İ. ile geldim. Bana destek olacak. İnşallah ilerleyen vakitte bendeniz de kızımı imtihana getireceğim” dedi.

ANNESİNE BAŞARILAR DİLEDİ

Annesinin sınavının bitmesini dışarıda dayısıyla birlikte bekleyen İ. N. İ. ise “Çok heyecanlıyım, anneme başarılar diliyorum” diye konuştu. Melek İpek’in kardeşi Göksel Çelik de “Küçük yeğenimle birlikte geldik. imtihana gideceğiz, diye erken erkenden ablam bizi kaldırdı. Onun heyecanıyla biz de endişeliyiz. İnşallah sınavı iyi geçer ki hayatının art kalanını dahada iyi yerlerde geçirir. dahada iyi olanini yapar. İnşallah bundan sonraki hayatında çok dahada mutluluk dolu olur” dedi.

MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYOR

Sınav çıkışı evvel olarak kızına sarılan Melek İpek, “Bildiklerimi, elimden geleni yaptım. Hayırlısı artık. Hedefim matematik öğretmenliği, Antalya’da yaşadığım amaciyla de Akdeniz Üniversitesi‘ni kazanmak istiyorum. Olmazsa yila tek dahada deneyeceğim” diye konuştu.

Kadınlara da seslenen İpek, “Kazanamadık, diye tek şey yok. Bu yasamda yapamayacağımız tek şey yok. Elimizden gelenin en iyi olanini uygulamak amaciyla uğraşacağız. Okusunlar, ayakların üzerinde dursunlar” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Aslı Duran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.