Yardımlarıyla alkış toplayan Demet Akalın, yangında küle dönen evinin önünde uyuyan teyzeye de ulaştı-haberi

Antalya’nın Manavgat kazasinda 28 Temmuz’da başlayan yangın hali hazırda ayni ritimde devam ediyor. Rüzgarın da tesiriyle her geçen vakit tesirini artıran yangın hasebiyle çok sayıda ev, bahçe ve zeytinlik küle döndü. Bölgeden gele görüntüler ise izleyenlerin yüreklerini dağladı.

EVİ KÜLE DÖNÜNCE BAHÇESİNDE UYUDU

Yangından en çok etkilenen ilçelerin başında gelen ve afet bölgesi duyuru edilen Manavgat’ta yaşayan ihtiyar tek teyzenin hanesi ve bahçesi küle döndü. Yangından dolayı hanesi kullanılamaz vaziyete gelen ihtiyar kadının bahçeye attığı yatağın üzerinde uyuduğu resim ise yasamsal medyada geniş aksiseda uyandırdı.

DEMET AKALIN, YAŞLI KADINA ULAŞTI

Yangının başından beri yasamsal medya hesabından peş peşe paylaşımlar yapan Demet Akalın, afet bölgelerine eriştirmek üzere yardım kampanyası başlattı. Firmalardan ve vatandaşlardan yoksun malzemeleri toplayan Akalın, ihtiyar kadının evinin bahçesinde uyuduğunu görünce Suskun kalamadı. Twitter hesabından ihtiyar kadının resmini paylaşan Akalın, “Teyzemi buldum; evini döşemesi, yatağı bizden. En yakın vakitte dernek kuracağım çok yardım geliyor. Haluk (Levent) nasıl kurdu acaba? Şu yeryüzünde işe yaradığını hissetmek” dedi.

Yangının küle çevirdiği Manavgat'ta çekilen resim milyonların yüreğini dağladı

Yangının küle çevirdiği Manavgat’ta çekilen resim milyonların yüreğini dağladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.