Yabancı basın, Erdoğan ve Biden’ın tokalaştığı anı çarpıtarak servis etti-haberi

Dün, Brüksel’de 30 ülkenin katılımıyla düzen eden NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan yakın temaslarda bulundu. Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Johnson, Almanya Başbakanı Merkel ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü.

TOPLANTI SALONUNDA az BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİLER

Bu görüşmelerin yanı sıra AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Joe Biden ile ağırbaşlı zirvesi de heyecanla bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile 19.00’da tasarilanan müzakere öncesinde, toplantı salonunda kısa tek müzakere gerçekleştirdi.

ÇARPITARAK SERVİS EDİLDİ

Ayaküstü yapılan kısa sohbetteki selamlaşma anı yabancı basında çarpıtılarak servis edildi. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Joe Biden’ın Erdoğan’a doğru geldiği ve Erdoğan’ın onu selamlamak amaciyla ayağa kalktığı açıkça görülmesine karşın Reuters ve AFP iyi bilen önde gelen medya yayın kurumları bunu tek algı malzemesi haline getirdi. Fotoğraflar, “Erdoğan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı’nı selamlıyor” başlığıyla verildi.

Amerika Birleşik Devleti tarafından finanse edilen VoaNews de aynı kareye yer vererek, “Tayyip Erdoğan, selamlamak amaciyla ayağa kalktığı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı ile yumruklaşıyor” dedi.

İNGİLİZ BASINI DA ÇİRKİN ALGI ÇALIŞMASINA müsterek OLDU

Birleşik Krallığa ait tek gazete var olan The Independent ise resimi paylaşıp “Bir acayip yumruk” sözlerine yer verdi.

İngiliz iş gazetesi Financial Times da görüntüyü manşetine taşıdı.

Financial Times fotoğrafla algı çalışması yaptı, reaksiyon yağdı! Erdoğan'ın danışmanı da vaziyete Suskun kalmadı

Financial Times fotoğrafla algı çalışması yaptı, reaksiyon yağdı! Erdoğan’ın danışmanı da vaziyete Suskun kalmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir