Wolverhampton maçının adamı seçilen Ozan Kabak, performansıyla büyük övgüler aldı-haberi

Son haftalarda ligde güç günler geçiren Liverpool, deplasmanda Wolverhampton’ı yenik ederek maneviyat bulurken mücadelenin yıldızı ozan Kabak oldu.

90 dakika sahada var olan ulusal futbolcu, 6 top uzaklaştırma, %86.8 pas isabeti ile oynarken 3’er sefer ikili ugras ve sema topu mücadelesi kazandı. Liverpool, mücadeleden ardindan Twitter hesabından toy futbolcu amaciyla ‘Büyük performans!’ derken ozan Kabak’ın mücadelenin oyuncusu seçildiğini açıkladı.

KLOPP: BÜYÜK BİR BAŞARIYLA GÖREVİNİ TAMAMLADI

Liverpool teknik patronu Jürgen Klopp ise “Ozan Kabak, Phillips ile üst üstüne 2. maçına çıktı. Sahiden çok iyi oynadı. Traore’nin müthiş tek hızı var, onu müdafaa etmek çok zordur. hatri sayilir büyüklükte tek başarıyla görevini tamamladı” sözlerini kullandı.

İngiliz basını, ozan Kabak’ın performansı ile alakalı “Oyunu çok zekice okudu, hamleleri çok yerindeydi. Geriden pas ile oyun kurma becerinini gösterdi. Phillips ile iyi tek ahenk yakalamışa benziyor. hakikat tek Liverpool oyuncusu benzeri oynadı. ozan Kabak eğer bu performansını sürdürürse Liverpool’da uzunca vadeli kalabilir. Sezon nihayetinde bonservisinin alınması amaciyla bu performansını korumalı” yorumları yapıldı.

“OZAN, MARKETTE SEPETE EKLENMİŞ BİR tasima DEĞİL”

Liverpool’un Daha önceki oyuncularından, yorumcu Jamie Carragher da “Ozan ve Phillips devamlı birbirlerine yardım etti. Stoper tandemi işte bunun benzeri olmalı. Savunmada müthiş tek ortaklık kurdular. Gece yaptıkları işte net buydu” dedi.

Bir başka İngiliz yorumcu Kevin Hatchard, “İnsanlar, Liverpool’un acele tek şekilde ozan Kabak’ı tasima ettiğini sanıyor. Öyle değil. Liverpool aylardır Ozan’ı izliyordu. Markette gezerken sepete öylesine atılan tek tasima değil. Araştırılarak, istenilerek yapılan tek transferdi” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir