Williams kardeşlere tepki: “Erkeklerle savaşmıyorsunuz”-haberi

67 yaşında olan Jane Campion, geçtiğimiz vakit düzen eden Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri gecesinde, “The Power of Dog” filmiyle, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Film” ödüllerini kazandı. Ödülünü almak amaciyla sahneye çıkan Campion, konuşmasını yaparken izleyiciler arasında bulunan Serena ve Venus Williams’a da seslendi.

 

Jane Campion

 

“ERKEKLERLE BENİM GİBİ SAVAŞMIYORSUNUZ”

Kategorisindeki tek kadın aday var olan tertemiz Zelandalı yönetmen, “Venus ve Serena, sizler harikasınız. ama benim uygulamak zorunda olduğum benzeri erkeklere karşı oynamıyorsunuz” dedi. Bu sözler üzerine, meşhur raketlerin yüzlerini astığı anlar kameralara yansıdı.

Sosyal medyada çok reaksiyon gören sözler üstüne yönetmenden de özür gecikmedi, “Film dünyasında yaptıklarımı Serena Williams ve Venus Williams’ın başardıklarıyla eşitleyen düşüncesiz tek yorum yaptım. Bu iki efsanevi kara tenli kadını ve birinci derslik sporcuyu küçümsemek niyetinde değildim. Gerçek şu ki, Williams kardeşler aslında sahada (ve alan dışında) erkeklere karşı alan okudular. hemide çıtayı yükselttiler ayni vakitte da bu yeryüzünde kadınlar amaciyla mümkün olanın kapılarını açtılar.”

“Yapmak isteyeceğim en nihayet şey, fevkalade kadınları küçümsemek. Serena ve Venus’ü seviyorum. Başarıları muazzam ve ilham verici. Serena ve Venus, cinsiyetçi ve düşüncesizce izahım amaciyla sizden özür dilerim, sizi Tamamiyle destekliyorum” açıklamasında bulundu.

OSCAR ALMASINA KESİN GÖZLE BAKILIYOR

Jane Campion, “En İyi Yönetmen” Oscar’ına iki sefer aday gösterilen evvel kadın oldu. Önceki adaylığı, 1993 seneninde çektiği “The Piano” filmiyle gelmişti. Bu filmle “En İyi Özgün Senaryo” Oscar’ını galip gelen Campion’ın, “The Power of the Dog” filmiyle de “En İyi Yönetmen” Oscar’ını kazanmasına kati gözle bakılıyor.

 

94. Oscar Ödül Töreni'ne gideceklere iyi haber İlginizi Çekebilir 94. Oscar Ödül Töreni’ne gideceklere iyi haber Cinsel istismar iddiaları sonrası ortadan kaybolan Çinli tenisçi Peng Shuai'ye Serena Williams'tan destek: Suskun kalmamalıyız İlginizi Çekebilir Cinsel istismar iddiaları sonrası ortadan kaybolan Çinli tenisçi Peng Shuai’ye Serena Williams’tan destek: Suskun kalmamalıyız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir