WhatsApp’ın verdiği süre doldu, peki hesaplar silinecek mi? Resmi açıklama geldi-haberi

WhatsApp, kullanıcıların yoğun reaksiyonunu alan nihayet güncellemesine ait sözleşme onayı amaciyla verdiği zamanin nihayet bugünü var olan 15 Mayıs‘ta Twitter üzerinden tek İzah yaptı. mevzubahis paylaşımda, “Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz vakit onay edebilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

SÖZLEŞMEYİ onay ETMEYENLERİN SINIRLANDIRILACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

WhatsApp’ın saklılık ilkelerini 15 Mayıs 2021 tarihinden ardindan Daha onay etmeyenlerin ağır ağır sınırlandırılacağı argüman edilmişti.

İlk olarak kullanıcıların, sözleşmeyi onay etmeleri gerektiğini belirten tek bildirim alacağı ve tek vakit ardindan bu bildirimin kalıcı vaziyete geleceği aktarılmıştı. dahada ardindan kullanıcıların aramaları cevaplandırabileceği ama hasbihal listelerine erişemeyecekleri vurgulanmıştı. tek sonraki adımda ise kullanıcıların bu özellikten de yoksun kalacaklarına dikkat çekilmişti.

TARTIŞMALI SÖZLEŞME NEDENİYLE ÇOK SAYIDA KULLANICI KAYBETTİ

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının derhal peşinden büyüyen reaksiyon hasebiyle WhatsApp, 8 Şubat’ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs’a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklama etmek amaciyla tek hasar sınırlama kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı. WhatsApp, Türkiye’de de çok sayıda kullanıcısını, başta BiP olmak üzere başka mesajlaşma uygulamalarına kaptırmıştı.

Kaynak: Anadolu ajansı / Dilara Zengin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.