Vücut Tipine Göre Nasıl Giyilir?

Güzel giyinmek başlı başına bir iştir aslında. Güzel bir giyimi sağlayabilmek için mutlaka kişiler vücut tipine göre giyinmelidir. Bu sayede emin olun olduğunuzdan daha iyi görünmeniz mümkün olabilir. Bu yazımızda siz değerli okuyuculara vücut şekline göre giyinmenin bazı özelliklerinden ve püf noktalarından kısaca söz ettik.

 

Zayıf Ve Kilolu Kişilere Giyim Önerileri

Herkes daha güzel giyinmek ister pek tabi ki. Bu kişiye her anlamda bir öz güven kazandırır. Peki nasıl doğru giyiniriz. İlk önerimiz ne çok dar ne de çok bol giyinmeniz gerekir. Bu nedenle proporsiyonuzu doğru gösterecek şeyler tercih etmelisiniz.

 

 

Mesela eğer çok zayıfsanız blazer ceketlerinizde mutlaka vatka olmalı. Boyu kalça altında olmalıdır unutmayın. 3 düğmeli olanları tercih etmelisiniz.  Bu sizi daha ince ve uzun gösterir.Yine zayıf kişiler pantolon seçerken mutlaka düz kesim seçmelidir. Dar pantolonlar tercih etmemelisiniz

 

Düz kesim pantolonları paçaları kıvırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca çok zayıf kişiler desenli pantolon tercih edebilir. Gömlek seçimlerinde zayıf kişiler gömleği içeride tutmalı. Kilolu kişiler ise dışarıda tutmalıdır. Kilolu kişiler V yaka tişört giyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir