Vaka artışı sonrası Bakan Koca’dan uyarı üstüne uyarı: Yarın daha yüksek bir sayıyla karşılaşacağız-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kişisel Twitter hesabından uyarılarını sürdürüyor. Koronavirüs olay sayısının 9 bin 586’ya yükselmesinin derhal peşinden kaideler ve aşıyla alakalı peş peşe paylaşımlar yaptı.

“YARIN dahada YÜKSEK olay SAYISIYLA KARŞILAŞACAĞIZ”

Vaka sayısının yarın dahada çok olacağının altını çizen Koca, “Vaka sayılarının tek gün, ani çok vakit içinde düşmediğini deneyimlerimizle biliyoruz. Yarın büyük olasılık dahada çok tek sayıyla karşılaşacağız. Sonraki günleri uyacağımız kurallar, yaptıracağımız aşılar belirleyecek. Almak istediğimiz neticeye göre devinim edelim. Kararlı davranalım.” ikazını yaptı.

“KURALLAR VE AŞIYLA KONTROLÜ ELE ALALIM”

Vaka sayılarıyla alakalı endişelendiren paylaşımının döneminden evvel bakanimiz Koca aşı çağrısı yaparak, “%63’ümüz asgari tek doz aşımızı olduk. Aşılanma oranı dahada düşük olsaydı, bu erken dahada çok olay sayılarıyla karşılaşacaktık. Zayıf noktamız, salgınla mücadelenin kaideleri ile alakalı yorulmuş olmamız ve bazılarımızın aşıyı ertelemesidir. Kurallarla, aşıyla denetimi ele alalım.” dedi.

“VAKA SAYILARI iki HAFTADA iki KATINA ÇIKTI”

Sağlık Bakanı Koca, olay sayılarında artışa dikkat çektiği paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı:

Yeni olay sayıları iki haftada iki katına çıktı. Çözüm: Şu andan bu yana sıkı tedbir, evvel fırsatta aşı. İlk doz ve ayni ritimde devam dozları amaciyla sağlık kurumlarımız gece gündüz emrinizde. 9.586 var olan olay sayısını geriletelim.

VAKA SAYILARI 10 BİNE YAKLAŞTI

Sağlık Bakanlığı’nın 22 Temmuz’da açıklama ettiği 24 saatlik bilgilere göre, 9 bin 586 tertemiz olay tespit edildi. Vefat sayısı ise 52 olarak kayıtlara geçti.

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ

Son 24 saatte Rehabilitasyonu tamamlanan 5 bin 93 hasta kisi taburcu olurken bugünkü test sayısı 214 bin 196’ya yükseldi.

20 MAYIS’TAN BU YANA EN YÜKSEK olay SAYISI GÖRÜLDÜ

Türkiye’de bu erken açıklanan tabloyla birlikte 20 Mayıs olay sayısı da geçilmiş oldu. 20 Mayıs 2021 açıklanan nihayet 24 saatlik olay tablosunda 9 bin 385 tertemiz olay tespit edilirken, 207 de vefat kayıtlara geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.