Ünü dünyaya yayılan ‘Bayılan horoz’ İngiltere’den davet aldı! Çin ve Japon medyasında gündem oldu-haberi

Denizli’de yaşayan Okan Gökbudak, hobi Emelli beslediği, uzunca ötmesiyle meşhur Denizli horozunun öterken bayıldığını ayrım etti. dahada ardindan bu vaziyeti kümese yerleştirdiği kameralar ile kayıt altına alan Gökbudak’ın yasamsal medya hesabında yayınladığı video kısa süre içinde binlerce izlenme ve zevk aldı. Çin ve Japonya benzeri vatan dışında Bir hayli ülkede yayınlanan haber ile öterken bayılan horozun ünü hayat çapında yayıldı.

ARABA TAKASI TEKLİF ETTİLER

‘Bayılan horoz’ olarak ünlenen Denizli horozu amaciyla ise oto takas önerisi dahi yapıldı. ama Gökbudak, evladı benzeri baktığı horozu takas etmeyi düşünmediğini söyledi. hayat çapında ünlenen horoz amaciyla dört tek istikametten video ve haber çekimi amaciyla yüzlerce kişi gelirken sahibi ise horozu ile birlikte İngiltere’de tek radyo programına konuk olarak çağrıldı.

“YAVRULARI İÇİN BİRÇOK ileti GELDİ”

Türkiye’nin değişik kentlerinden ‘Bayılan horoz’un yumurta ve civcivleri amaciyla sipariş geldiğini belirten Gökbudak, “Horozumu kayda alarak bayıldığı anları video çektim. dahada ardindan bu videoyu yasamsal medyaya yükledim, baya alaka gördü. bütün yeryüzünde aksiseda buldu. Yurtdışından, Çin ve Japonya’dan yurttaslar benimle iletişime geçti. yasamsal medyada milyonlarca sefer izlendi. Yavrularını almak amaciyla Bir hayli ileti geldi. Hepsi ile iletişime geçtim. Ön sipariş aldım. Şu anda bütün sehirlere yumurta ve civciv satışı yapıyorum. Yurtdışından da yumurta ve civciv talebi oluyor ama gönderemiyorum. ama çok almak isteyenler İstanbul’da büyükelçiliğe bırakmamı kendilerinin oradan alabileceklerini söylediler” dedi.

“İNGİLTERE’YE çağrı ETTİLER”

Denizli’den alaka görmediğini ama İngiltere’den çağrı aldığını söyleyen Gökbudak, “Denizli’den Bir hayli alaka göremedim. Denizli dış bütün yerden alaka gördüm. eğer bu alaka bunun benzeri ayni ritimde devam ederse ileride dahada iyi düşüncelerim var. tek tesise dönüşebilir. İngiltere’den ileti geldi. Horozunuzun haberini radyo kanalımıza çıkardık. Beni İngiltere’ye çağrı ettiler. tek radyoda yayınlanan şov programı amaciyla İngiltere’den çağrı aldım” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.