Ünlü yazar bağışlarla 25 milyon dolar topladı-haberi

The Times’ın haberine göre, tertemiz kitaplarını yayımlamak amaciyla Parasal kaynağa ihtiyacı var olan meşhur yazar Brandon Sanderson, kitlesel fonlama imkanı sunan Kickstarter sitesine başvurdu. hayat genelinde bağış toplama imkanı veren web sitesi, 46 yaşında olan yazara tam 25 milyon dolar kazandırdı.

KICKSTARTER TARİHİNİN EN BAŞARILI ETKİNLİĞİ

Dört kitap amaciyla 30 gün içinde tek milyon dolarlık amaç koyan Sanderson, hayallerine çok dahada kısa müddette kavuştu. 100 binden çok hayran ve yatırımcı, 30 vakit adina tam tek gün içinde Kickstarter internet sitesinin tarihindeki en başarılı bağış toplama etkinliğine imzasini attı. Sanderson, destekçilerine, hazırladığı evrenler veyahut konseptlerin biriyle alakalı olacak hususi kutuya değin de ön bilgi vereceklerini belirtti.

Konuyla alakalı konuşan Sanderson, “Son iki senede tek sıra düşünce beynime girdi ve onları bırakamayacağımı gördüm. bütün yükümlülüklerime rağmen, bu hikayeleri yazmak zorunda kaldım. bu sebeple onları boş vakitlere sıkıştırdım, dört tertemiz roman yarattım.”

“Onlarla gurur duyuyorum, çünkü her biri beni büyümeye zorlayan hikaye anlatmanın tertemiz tek istikametini temsil ediyor. Ayrı olarak her biri sizi de yeni, orijinal ve canlı tek yere taşıyor.” dedi.

DÖRT KİTAP 2023 YILINDA GELİYOR

Romanlar, 2023 senesi süresince üç ayda tek olmak üzere, e-kitap, basılı veyahut sesli kitap formatında yayınlanacak. Sanderson başvurusunda, dört e-kitap amaciyla 40 dolar, ciltli versiyonlar amaciyla 160 dolar, e-kitaplar ve başka eşantiyonlar amaciyla 360 dolar, değişik formatlardaki dört kitabın hepsi ve sekiz armağan kutusu amaciyla toplaminda 500 dolarlık yardımlar istemişti.

1975 doğumlu ABD’li yazar, kendisinin Özgün yapıtlarının yanı sıra, yaratıcısı Robert Jordan’ın ölümünden derhal peşinden meşhur vakit Çarkı serisi kitaplarını da tamamladı.

Akrep Nalan mirasını nereye bağışladı? İlginizi Çekebilir Akrep Nalan mirasını nereye bağışladı? Ukraynalı yıldız Mila Kunis'ten ülkesi amaciyla üç milyon dolarlık bağış İlginizi Çekebilir Ukraynalı yıldız Mila Kunis’ten ülkesi amaciyla üç milyon dolarlık bağış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir