Ünlü oyuncu Işıl Yücesoy paylaştı! Usta sanatçı Erol Keskin hayatını kaybetti-haberi

Türk zanaat dünyasının mühim isimleri arasında bulunan Erol Keskin‘den perişan haber geldi. 90 yaşında olan oyuncunun vefat haberini, meşhur oyuncu Işıl Yücesoy yasamsal medya hesabından duyurdu.

“BİR dönem İMZASINI ATTI”

Yücesoy, tek dönem imzasini atmış mühim tek isminin hayatını kaybettiğini belirterek, “Bir dönem imzasini atmış, alabilmek isteyene öğretiler bırakmış sevgili Erol Keskin… Yüreğimi acıttı veda edişin… Sevgili Suna başın sağ olsun. Ülke öyle değerlerini kaybediyor ki başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

USTA SANATÇI EROL KESKİN KİMDİR?

1931 seneninde İstanbul’da doğan Erol Keskin, çok sayıda tiyatro oyunu ve sinema filminde oyuncu, rejisör, senarist olarak görev aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında genel zanaat yönetmenliği de yapmış var olan Erol Keskin, 1966 ve 1967 senelerinde Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödüllerinin; 2001’de 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödüllerinde en iyi bay oyuncu ödüllerinin sahibi oldu.

Bunların yanında 2004 seneninde 8. Afife Tiyatro Ödüllerinde sene en başarılı bay oyuncusu seçildi. 2013’te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülüne layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.