Ümit Özat’tan bomba iddia: Takım otobüsünde FETÖ’cü futbolcuyu tokatladım-haberi

Konuk olduğu ‘Futbol Arena’ programında açıklamalarda bulunan teknik patron Ümit Özat, futbolda FETÖ yapılanmasına ait çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“BÜTÜN SPOR CAMİASINDA FETÖ’CÜ VAR”

Futbolda FETÖ tesirine ait bütün kulüplerde teşkilat azalarının geçmişte ve bu erken bulunduğuna dikkat çeken Özat, “FETÖ’nün bu memleket amaciyla riskli olduğunu sizler tertemiz söylüyorsunuz. Biz 20 senedir söylüyoruz. Antrenörlerde FETÖ’cü var, başkanlarda FETÖ’cü var hâlâ, yöneticilerde FETÖ’cü var. bütün spor camiasında FETÖ’cü var. Kim diyorsa ki FETÖ temizliği var alnını karışlarım. tek adet görevli mevki çağırsın tek tek, ad isim açıklayayım” dedi.

“ÇOĞU İNSAN BU SÜMÜKLÜYE MUHTEREM DERKEN BİZ F TİPİ DİYORDUK”

Selahattin Baki’nin “FETÖ” açıklamasına ait de konuşan Özat, “Kendi kapının önüne bak FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün. Bunu her biri biliyor. Üç maymunu oynamanın tek manası var mı? Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk” diye konuştu.

“OTOBÜSTE TOKATLADIM, HER KULÜPTE VAR”

FETÖ yapılanmasıyla karşılaşmasının 2000 seneninde başladığını belirten Özat, “Benim neler çektiğimi bana sorsunlar onları bu kulübe sokmamak için. Otobüste hangi futbolcuyu tokatladığımı bana sorsunlar, ilahilerle maça gitmek, futbol takımında bunun benzeri şeyler olmaz. FETÖ’den şikayet eden bütün kulüplerin içinde FETÖ’cü var, hocasında, yöneticinde, sportif direktöründe” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.