Ukraynalı ünlü aktör Rus bombardımanında hayatını kaybetti-haberi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 12’nci gününde çatışmalar şiddetlenirken, Ukraynalı aktör Pasha Lee’nin savaşta hayatını kaybettiği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde silahlı güce katılan meşhur Ukraynalı aktör Pasha Lee’nin Ukrayna’nın Irpin kisminda Rus ordusu ile girdiği çatışmada hayatını kaybettiği açıklandı.

Aslan Kral, Hobbit benzeri filmlerin dublajında da görevli var olan 33 yaşında olan meşhur aktör Pasha Lee geçen günlerde ülkesini müdafaa etmek amaciyla silahlı güce gönüllü olarak katıldığını duyurmuştu.


‘SON MESAJI DİKKAT ÇEKTİ’

Oyunculuk, sunuculuk ve seslendirme çalışmalarıyla tanınan 33 yaşında olan Pasha Lee, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından silahlı güce katıldığını duyurmuş ve bütün dünyadan takipçilerini Ukraynalılara yardım etmeye çağırmıştı.

Ünlü aktör nihayet paylaşımında da 48 saattir aralıksız bombalandıklarını belirterek ‘Ancak tekrar de gülümsüyoruz çünkü başaracağız.” yazmıştı.

Lee’nin oynadığı yapımlar arasında Meeting of Classmates, The Fight Rules, Selfie Party, Zvychayna Sprava yer alıyor. Lee nihayet olarak 2021 yapımı Provincial’de oynamıştı.

Ukraynalı mebus Kira Rudik, muhalefet partisi öncüsü ve Daha önceki Ukrayna Güzeli Anastasiia Lenna da savaşa katılan meşhur isimler arasında yer alıyor…

SAVAŞTA AĞIR KAYIPLAR VERİLMEYE ayni ritimde devam EDİYOR
Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, savaşta hayatını kaybeden Rus asker sayısının 10 bini aştığını duyurdu. 10 vakit içinde Ruslara ait 39 uçak, 40 helikopter, 269 tank, 945 zırhlı araç, 105 topçu sistemi, 409 araç, 60 yakıt tankı ve üç insansız sema aracının tesirsiz vaziyete getirildiği bildirildi.

Rusya müdafaa Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov ise Ukrayna’da iki bin 37 askeri altyapı tesisinin imha edildiğini bildirdi.

Milletvekili, model... Artık Ukrayna'da ön cephede savaşıyorlar İlginizi Çekebilir Milletvekili, model… Artık Ukrayna’da ön cephede savaşıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir