Ukraynalı Elina Svitolina ile Rus Anastasia Potapova maçında dikkat çekici olay-haberi

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, Monterrey Turnuvası evvel turunda Rus tokaç Anastasia Potapova ile eşleşince turnuvadan çekildiğini açıklamıştı. 27 yaşında olan tenisçi, Rus ve Belaruslu sporcuların ülkeleri yerine yarıştıkları sürece onlarla oynamayı onay etmeyeceğini açıklamıştı.

Bunun üstüne WTA ve ATP, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı sürdürdüğü askeri harekatın derhal peşinden Rus ve Belaruslu sporcular amaciyla tek karar aldı. Bu ülkelerden var olan sporcular, 2. tek karara civarindan ülkeleri yerine yarışamayacak, bayraklarını kıyafetlerinde taşıyamayacak ve yayında ülkelerinin ismi veyahut bayrakları yer almayacak.

KARARINDAN DÖNDÜ, MAÇI huzurlu KAZANDI

Alınan bu kararların derhal peşinden Svitolina, turnuvadan art çekilme kararından vazgeçip Potapova maçına çıktı.

Dünya 15 numarası var olan Elina Svitolina, 81 numaradaki rakibi Potapova’ya Yalnızca üç oyun vererek mücadelesi 6-2 ve 6-1’lik setlerle 2-0 kazandı ve ismini Monterrey’de ismini üst tura yazdırdı.

UKRAYNA RENKLERİYLE MAÇA ÇIKTI

Svitolina, mücadele vermeye Ukrayna renkleri var olan sarı ve mavi kıyafetlerle çıktı.

MAÇ YAYININDA RUSYA’NIN İSMİ VE BAYRAĞI YER ALMADI

Hürriyet’in haberine göre Svitolina ve Potapova arasında oynanan mücadelenin yayınında Svitolina’nın adinin yanında Uktayna bayrağı ve memleket ismi yer alırken Potapova’nın adinin yanı boş kaldı.

MAÇ akabinde TOKALAŞTILAR

Svitolina ve Potapova, ugras sonrası filede tokalaştı.

MAÇ akabinde DUYGUSAL ANLAR

Svitolina, ugras sonrası; “Benim amaciyla çok mühim tek maçtı. Desteğiniz amaciyla teşekkür ederim. Burada kazanacağım bütün kazanç armağanı Ukrayna ordusuna gidecek.” izahını yaptı. Svitolina’nın tribünden gelen destekle gözlerinin dolduğu görüldü.

  • Tenis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir