UEFA Avrupa Konferans Ligi nedir, Süper Lig'den hangi takımlar katılacak? Avrupa Konferans Ligi statüsü nasıl?-haberi

UEFA Konferans Ligi başlıyor. Süper Lig’de sezonu 3. bitiren Fenerbahçe , UEFA’nın tertemiz kupası Konferans Ligi adina Avrupa Ligi’ne gidecek. Süper Lig’i 4. sırada bitiren Trabzonspor ve 5. sıradaki Sivasspor ise UEFA’nın tertemiz organizasyonunda tek sonraki sezon boy gösterecek. Öncelikle 2021-2022 sezonlarinda düzen edecek var olan turnuva, dahada çok takımın Avrupa sahnesinde boy göstermesini amaçlıyor. Konferans Ligi haziran ayında eleme maçlarıyla başlayacak. Detayları tam bilinmeyen UEFA Konferans Ligi ile alakalı veriler futbolseverler tarafından heyecan konusu. UEFA Avrupa Konferans Ligi nedir, Süper Lig’den hangi takımlar katılacak? Avrupa Konferans Ligi statüsü nasıl? suallerine cevap aradık.

UEFA Avrupa Konferans Ligi nedir?

UEFA, tertemiz organizasyonun emelini Avrupa’da dahada çok takımın yer alması olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. 2021-2022 sezonu itibarıyla düzenlenmeye başlayacak Konferans Ligi haziran ayında eleme maçlarıyla başlayacak. Üç ön eleme ve tek play-off turunun derhal peşinden 32 takımlı grup aşamasına geçilecek.

Avrupa Konferans Ligi statüsü nasıl?

Her grupta dört takım yer alacak ve gruplarını evvel sırada bitiren 8 takım nihayet 16 turuna yükselecek. Gruplarını 2. sırada bitiren 8 takım ile UEFA Avrupa Ligi’nde gruplarını üçüncü sırada bitiren 8 takım arasında eleme turu oynanacak. Burada tur atlayan takımlar nihayet 16 turuna ismini yazdıracak.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne Süper Lig’den hangi takımlar katılacak?

Ziraat ülkemiz Kupası finalinde Antalyaspor’u 2-0 yenik eden ve kupayı müzesine götüren Beşiktaş , dengeleri değiştirdi. Sezonu 3. sırada bitiren Fenerbahçe, UEFA’nın tertemiz kupası Konferans Ligi adina Avrupa Ligi’ne gidecek. Kanarya, Avrupa Ligi’ne Play-Off turundan kalacak ve buradaki rakibini geçerse gruplara yükselecek.

Trabzonspor, Konferans Ligi’nde tek ön eleme az oynayacak, Sivasspor ise Kupa 3’e katılarak Avrupa’da boy gösterecek.

Beşiktaş kazandı, Sivasspor bileti kaptı

Türkiye Kupası finalini Beşiktaş kazandı, Süper Lig’de sezonu 5. sırada bitiren Sivasspor, istikbal sezon Avrupa’da Konferans Ligi’nde ugras etmeye dogruluk kazandı. Ayrı olarak Avrupa Ligi Play-Off’unu Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi 3. ön eleme turunu Trabzonspor ve Konferans Ligi amaciyla 2. ön eleme turunu da Sivasspor oynayacak.

UEFA Konferans Ligi galip gelen takımın armağanı ne?

5-12 Ağustos tarihlerinde evvel maçları oynanacak var olan UEFA Konferans Ligi’ni galip gelen takım tek sonraki sezonda UEFA Avrupa Ligi gruplarına dolaysiz katılmaya dogruluk kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir