Uçağın iniş takımına tutunarak metrelerce yükseklikten düşenlerin kimliği belli oldu-haberi

ABD öncülüğündeki NATO gücünün Afganistan‘dan çekilmesi üstüne ülkede denetimi eline alan Taliban‘dan kaçmak isteyenler havaalanına akın etmiş ve kalkan uçaklara binebilmek amaciyla hatri sayilir büyüklükte çaba sarf etmişti. Hem de Bir takım vatandaşlar iniş takımlarına tutunarak yolcu etmeye çalışmış ama yasamsal medyada paylaşılan görüntülerde Bir takım kişilerin uçaktan düştüğü net tek şekilde görülebilmişti.

DÜŞENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Uçağın iniş takımına tutunarak ölümcül tek yolculuğu göze alan ve metrelerce yükseklikten düşerek hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu. Afgan medyasında bulunan habere göre, uçaktan düşen iki kişinin annesine bakmak amaciyla pazarda karpuz satan iki kardeş olduğu alana çıktı.

16 VE 17 YAŞLARINDA İKİ KARDEŞ OLDUKLARI alana ÇIKTI

Biri 16 ötekisi ise 17 var olan kardeşler ile alakalı İzah yapan ve çocukların teyzesinin komşusu olduğunu belirten tek kişi, “İkisi de Kabul’deki pazarda karpuz satar ve annelerine bakabilmek amaciyla çöp tenekelerini karıştırırdı. Annelerinin tek evlatlarıydılar. Annelerinin onlardan başka kimsesi yoktu. Taliban rejimi altında nasıl yasamda kalacak, kim bilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.