Türkiye’ye giriş yapan gurbetçi önce gözyaşlarını tutamadı sonra “Erik Dalı” çaldı-haberi

Hollanda’dan gelen Ahmet Koyuncu, Anadolu ajansı muhabirine, Türkiye‘yi çok özlediğini, vatanına kavuştuğu amaciyla mutluluk dolu olduğunu söyledi.

“GÖNÜL İSTER MİYDİ GRUBETÇİ OLMAYI?”

Türkiye’de yaşayanların ülkenin değerini bilmesi gerektiğini belirten Koyuncu, “Bu his başka, ayrım tek duygu. O bayrağı görmek dünyaya bedel. Sevin Türkiye’yi sevin. Bizim de mukadderatımız gurbetçi olmak. Gönül arzu eder miydi gurbetçi olmayı.” dedi.

“GÖZAYAŞIYLA GİDİP GÖZYAŞIYLA DÖNÜYORUZ”

Konuşması esnasında gözyaşlarını tutamayan Koyuncu, “Memleket özlenmez mi hiç. Bayrağı gördüğümüz vakit 3500 kilometre yorgunluğu yaşamamış gibiyiz. Yoluna can veririz Türkiye’nin. İnşallah tek vakit döneceğim. Çok değişik tek duygu, tek dileğim Türkiye’nin değerini bilin. Gözyaşıyla geliyoruz, gözyaşıyla gidiyoruz.” diye konuştu. Anavatana ulaşan Koyuncu, “Erik Dalı” şarkısını çalıp çocuklarının oynayışını seyretti.

“TÜRK BAYRAĞINI GÖRÜNCE GURURUMUZ ARTIYOR”

Fransa’dan gelen Zeliha Ceylan ise hasretle vatanına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Yolculuğunun iyi geçtiğini laf eden Ceylan, “Akrabalarımı göreceğim. Sevdiklerimiz, özlediklerimiz var, onları ziyaret edeceğiz.” dedi.

Ümit Konuş da her sene Almanya’dan Türkiye’ye geldiklerini belirterek, “Sınır kapısının girişinde Türk bayrağını görünce gururumuz sevincimiz 10 kat artıyor. Koşarak, uçarak geliyoruz. Ailemiz bizi bekliyor iyi tek tatil yapıp döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

SINIR KAPISINA GELİNCE derhal YÜZLERİ GÜLÜYOR

Almanya’dan gelen Levent Aptikoğlu ise gurbetçilerin vatan sevgisinin çok olduğunu anlattı. Gurbetçilerin sınır kapısına geldiğinde yüzlerinin dahada çok güldüğünü ifade eden Aptikoğlu, tatilde ailesini ve yakınlarını ziyaret edeceğini söyledi.

Kaynak: Anadolu ajansı / Cihan Demirci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.