Türkiye’ye desteğe gelen İspanyolların Sabiha Gökçen paylaşımı mest etti-haberi

Türkiye’de günlerdir süre gelen orman yangınları hemide havadan ayni vakitte da karadan yoğun çalışmalar neticeninde söndürüldü. Yangınların söndürülmesi amaciyla sema desteği sağlayan ülkeler arasında bulunan İspanya ise yaptığı jestle tek adım öne çıktı.

İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’deki orman yangınlarına müdahale etmek amaciyla gelen yangın söndürme uçağının kadın pilotunu ‘Sabiha Gökçen‘in resimi ve mesajıyla’ övdü.

“TANITILMAYA İHTİYACI YOK, O DÜNYACA ÜNLÜ”

İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği, “İspanya Türkiye’yle” hashtagli mesajında dünyanın evvel kadın pilotlarından Sabiha Gökçen’in resmini paylaşarak “Milyonların önünü açan, dünyanın evvel kadın pilotlarından birine saygıyla!!! Tanıtılmaya ihtiyacı yok, O dünyaca ünlü” ifadelerini kullandı.

İTFAİYECİLERİNİ DE ÖVDÜLER

İspanya Büyükelçiliği, evvel mesajında ise Türkiye’deki yangınlara müdahale etmek amaciyla gelen yangın söndürme uçağının kadın pilotunun resmini paylaşarak “Cesur kadın kaptan itfaiyecilerimize, mürettebatımıza ve personelimize saygıyla! Seninle gurur duyuyoruz!” ifadeleri yer aldı. Paylaşımda Ayrı olarak Avrupa Birliği, İspanya ve ülkemiz bayrakları yer aldı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.