Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması 7 ay sonra tamamen kaldırılıyor-haberi

Türkiye’de uzunca vakitten beri akşamları ve hafta sonları yasağa çıkma yasakları uygulanıyordu. Haziran ayı normalleşme döneminde cumartesi yasağı kaldırılırken, hafta içi sokağa çıkma yasağı da saat 21.00’dan 22.00’a çekildi. Türkiye’de olay sayılarının hızla düşmesinin derhal peşinden bu erken gerçekleştirilen bakanlar heyeti Toplantısı’nda tertemiz kararlar alındı.

TÜRKİYE’DE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALKTI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar heyeti Toplantısı’nın derhal peşinden tertemiz normalleşme adımları kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarıyla alakalı alınan kararları açıkladı. Erdoğan, Türkiye’de uzunca müddettir tatbik edilen sokağa çıkma kısıtlamalarının tek Temmuz itibariyle Tamamiyle kaldırılacağını aktardı. Böylelikle, 20 Kasım’da yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlaması, 7 ayin ardindan kaldırılmış oldu.

1 TEMMUZ’A civarindan YASAKLAR AYNEN ayni ritimde devam

Kararla birlikte Türkiye’de tek Temmuz’dan bu yana sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak. Ancak, tek Temmuz’a civarindan var olan süre zarfında hafta içi 22.00’a civarindan ve 27 Haziran sektör bugünü yasak uygulanmaya ayni ritimde devam edecek.

Normalleşme adımları kapsamında müzik kısıtlaması 24.00'e çekildi

Normalleşme adımları kapsamında müzik kısıtlaması 24.00’e çekildi
Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'müzik yasağı' açıklamasına tepki: Yasaklar ideolojik

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “müzik yasağı” açıklamasına tepki: Yasaklar ideolojik
Yeni normalleşme adımlarına itiraz eden Mehmet Ceyhan'a reaksiyon yağıyor

Yeni normalleşme adımlarına itiraz eden Mehmet Ceyhan’a reaksiyon yağıyor
Son Dakika: tek Temmuz'dan bu yana tam normalleşmeye geçiliyor! İşte yol kısıtlamasının da kaldırılacağı dört tertemiz adım

Son Dakika: tek Temmuz’dan bu yana tam normalleşmeye geçiliyor! İşte yol kısıtlamasının da kaldırılacağı dört tertemiz adım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir