Türkiye tek yürek oldu! Yunanistan’ın Galatasaray’a uyguladığı ayrımcılığa tepki yağıyor-haberi

Olimpiakos ile oynanacak hazırlık mücadelesi amaciyla Yunanistan‘a giden Galatasaray, PCR testlerinin onay edilmemesi ve Yunan yöneticilerin tavırlarından dolayı İstanbul’a dönüş kararı aldı. Galatasaray’a karşı tatbik edilen bu tavra Türkiye’den reaksiyon yağdı.

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA: HOŞ OLMAYAN, KÜSTAH TAVIR

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Yunan yöneticilerin bütün kafileden tekrar PCR testi istemesi üzerine, yaşanan mevzunun çözülemediği belirtildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Olympiakos mücadelesi amaciyla Atina’ya indikten ardindan Yunan yöneticilerin dahada evvel istek ettikleri bütün prosedürleri (Son 72 saat içinde PCR testi veyahut nihayet 48 saat içinde rapid antijen testi, aşı sertifikaları gibi) adina getirdiğimiz için, aralarında futbolcularımızın da bulunduğu kafilemizin tek bölümü pasaport ve test denetim uygulamalarını geçti. dahada ardindan Yunan yetkililerden biri, PCR testlerimizi onay etmediklerini ve tekrar test olmamız gerektiğini söyleyerek hoş olmayan, küstah tek tavırla, pasaporttan geçen oyuncularımızın da takım otobüsünden inerek, iki memleket arasında PCR testlerini tanıma protokolü olmasına ve tesadüfi kişileri rastgele teste sokmak istemelerine rağmen, bütün kafilenin tekrar teste girmesini istek etti. takriben iki saatlik tek vakit havalimanında bekletildikten ardindan mevzunun hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı kafilemiz İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı.”

BAKAN KASAPOĞLU, YUNANİSTAN’I KINADI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Olympiacos ile oynayacağı hazırlık mücadelesi amaciyla Yunanistan’a giden Galatasaray Futbol Takımı’na baz alinarak sergilenen tutumu kınadı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından İzah yapan bakanimiz Kasapoğlu, “Hazırlık mücadelesi amaciyla Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaştığı tutum üzerine, takim başkanı Burak Elmas ve Fatih (Terim) Hoca ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Galatasaray’ın karşı karşıya kaldığı bu ilkel tavrı şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU: CENTİLMENLİKTEN ırak MUAMELE onay EDİLEMEZ

Bakan Kasapoğlu’nun derhal peşinden küstah tavra tek reaksiyon de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. yasamsal medya hesabından paylaşım yapan Çavuşoğlu, “Bugün Futbol Takımımızın Yunanistan’da karşılaşmış olduğu iyi niyetten ve centilmenlikten ırak muamele onay edilemez. bütün takımlarımızın her vakit yanındayız!” dedi.

ÖMER ÇELİK: YAKIŞIKSIZ TAVRI NOT EDİYORUZ”

Bu tepkilerin tek benzeyen de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Çelik, “Yunanistan’ın Galatasaray’a dönük perişan muamelesini şiddetle kınıyoruz. perişan niyet ve kabalığın sportmenlikte yeri yoktur. Galatasaray yeryüzünde yeri var olan hatri sayilir büyüklükte tek takımımızdır. Yunan otoriterlerinin yaptığı saygısızlık Katiyen onay edilemez. Yunan makamlarının Galatasaray’a yaptığı saygısızlık Yalnızca kendilerine yakışmıştır. arkadaşlık ve sporla alakası olmayan, her bakımdan yakışıksız davranışlarını not ediyoruz.” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU, GALATASARAY BAŞKANI ELMAS İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Galatasaray futbol takımının Yunanistan’da yaşadığı olayın derhal peşinden Galatasaray Spor takimi Başkanı Burak Elmas ile telefonda görüştü.

Telefon görüşmesinde, sporun siyasete malzeme edilmemesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, Galatasaray Spor Kulübü’nün, sportmenlik dışı bu davranışa karşı takındığı tavrı desteklediğini söyleyerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

TFF’DEN YUNANİSTAN’A TEPKİ

Türkiye Futbol Federasyonu, Olympiacos ile oynayacağı hazırlık mücadelesi amaciyla Yunanistan’a giden Galatasaray Futbol Takımı’na baz alinarak tutuma reaksiyon gösterdi.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Galatasaray kafilesinin istenen bütün prosedürleri adina getirmesine karşın Atina’ya indikten ardindan karşılaştığı davranışlar onay edilemez. Yunan makamlarının sporun ruhuna yakışmayan bu tutumunu kınıyor, Galatasaray Kulübü’müzün yanında olduğumuzu belirtiyoruz.” denildi.

“ÜLKEMİZE TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ GÖSTERMEKTE”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Galatasaray’ın hazırlık mücadelesi amaciyla gittiği Yunanistan’da Atina Havalimanı’nda uğradığı muameleye ait yazılı İzah yaptı. Galatasaray’a yapılan uygulamanın centimenlik ve iyi niyetten ırak olduğunu kaydeden Bilgiç, izahta şu ifadelere yer verdi:

“Galatasaray futbol takımı kafilesi, 13 Temmuz 2021 akşamı Yunanistan’ın Olympiakos Futbol Takımıyla hususi mücadele uygulamak üzere bu erken hususi uçakla Atina’ya gitmiştir. Kafilemizin yaptırdığı ve neticeleri negatif var olan PCR testlerinin olabilitesi çok sayılmaması ve bütün takımın tekrar test yaptırmasının istenmesi centilmenlikten ve iyi niyetten uzaktır. Bu keyfi yaklaşım ve perişan muamele üstüne takımımız, haklı olarak Yunanistan’a giriş yapmadan ülkemize art dönmüştür. Yunanistan’ın ülkemizin önde gelen takımlarından tek tanesini bu tür tek tavırla karşılaması, spor alanında dahi ülkemize baz alinarak tahammülsüzlüğünü göstermektedir.”

Yunan yöneticilerin tavrı Fatih Terim'i çıldırttı! Galatasaray, Olympiakos maçını oynamadan ülkeye art dönüyor

Yunan yöneticilerin tavrı Fatih Terim’i çıldırttı! Galatasaray, Olympiakos maçını oynamadan ülkeye art dönüyor
Galatasaray yaptığı paylaşımla Yunanistan'ın küstah tavrını gözler önüne serdi

Galatasaray yaptığı paylaşımla Yunanistan’ın küstah tavrını gözler önüne serdi
Yunanistan'ın skandal tavrı karşısında ezeli rakipler tek kalp oldu! Taraftarlardan destek yağdı

Yunanistan’ın skandal tavrı karşısında ezeli rakipler tek kalp oldu! Taraftarlardan destek yağdı
Yunanistan küstahlıkta sınır tanımıyor! Galatasaray'a su dahi vermediler

Yunanistan küstahlıkta sınır tanımıyor! Galatasaray’a su dahi vermediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.