Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası, Şırnak'ta başladı-haberi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, ülkemiz Kick Boks Federasyonu, Spor Toto ve Şırnak Belediyesi desteğiyle düzen eden ülkemiz Ferdi Kick Boks Şampiyonası’na 60 ilden gelen bin 500 sporcu katıldı. 

Sporcularla tek araya toplanan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Şehirde oluşan huzur ve güven ortamına vurgu yaptı. Sağlanan huzur ortamının derhal peşinden Şırnak’ta spor alanındaki etkinliklerin arttığına dikkat çeken Vali Pehlivan, “Şehrimizde ve bölgemizde malumunuz 40 seneye yakın süre terörle ugras yoğun tek şekilde yaşandı. Ama devletimizin kararlılığı ile çok mühim mesafeler alındı. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde bütün bakanlıklarımızın, devletimizin bütün alakalı kuruluş ve kuruluşlarının gayretleri ile güvenlik birimlerimiz başta olmak üzere terörle ugras alanında çok yoğun çabalar alana konuldu. Şükürler olsun, bu erken gelmiş olduğumuz noktada huzur ve güvenlik ortamının yakalamış durumdayız. özellikle yakalamış olduğumuz huzur ve güvenlik ortamının tek göstergesi, yansıması ve müspet tek tezahürüdür. 60 ilden sporcularımız, antrenörlerimiz, hakemlerimiz geldi, Şırnak’ta buluştuk. İnşallah çok iyi haftayı hep birlikte geçireceğiz. Spor heyecan işi, motivasyon işi. Takım anlayışı, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, kardeşlik hukukunun geliştirilmesi ile alakalı sporun çok hatri sayilir büyüklükte katkıları var. tek istikametten yatırımlar ayni ritimde devam ederken tek istikametten da organizasyonlar yapılıyor olması ve şehrimizin ev sahipliği yaptığı organizasyonlarla özellikle de spor organizasyonlarıyla gündeme gelmesi gençlerimize ve vatandaşlarımıza çok müspet yansıyor. Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Bu etkinliklerin yapılması bundan sonraki faaliyetleri de beraberinde getireceğinden, onları teşvik edeceğinden dolayı bizler amaciyla ayrı tek mutluluk dolu olmak kaynağı teşkil ediyor” dedi.

BATUHAN BOZASLAN: ŞAMPİYONLUK HEDEFLİYORUM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcusu Batuhan Bozaslan ise yaptığı açıklamada, “Biz buraya ulusal takım seçmelerine geldik. Allah’a şükür evvel maçımızı aldık. Sait hocamın idman programı ile iyi tek çalışma yaptık, tek sene boyunca. Pandemi demeden çok çalıştık. Hedefim burada şampiyon olmak. Ekim ayında yapılacak hayat şampiyonasına da çok dahada iyi hazırlanmak istiyorum. Orada en iyi şekilde ülkemizi temsil etmek istiyorum” dedi.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir