Turkcell ana sponsorluğundaki milli atletler Tokyo’da madalya peşinde-haberi

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ile ülkemiz Atletizm Federasyonu’nun iş birliğiyle mühim başarılara imzasini atan Türk atletizminin yıldızları bu sefer Olimpiyat Oyunları’nda oyun alani/sahne alıyor. Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilecek şampiyonada atletizm disiplinine ülkemizi 8’i kadın, 17’si erkek, toplaminda 25 ay-yıldızlı atletimiz temsil edecek. Bu sene 32’ncisi düzen edecek dünyanın en mühim spor organizasyonunda atletizm mücadeleleri 30 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tokyo’da gerçekleştirilecek ve 206 ülkeden 11 bine yakın sporcunun katılacağı oyunların atletizm disiplininde ülkemiz 16 branşta madalya mücadelesi verecek.

Fatih Çintimar: “Ülkemizi gururlandıracağız”

Türk atletizminin bütün heyecanı ve enerjisiyle Tokyo’daki Olimpiyat Oyunları’nı beklediğini ifade eden ülkemiz Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar: “Ülkemize verdiğimiz tek laf var. Tokyo’dan başarılarla döneceğiz. Bu sözü tutmak amaciyla gece gündüz çalışıyoruz. Bu noktada bizlere çok hatri sayilir büyüklükte destek veren Sayın Bakanımız Dr. Muharrem Kasapoğlu’na ve Spor genel Müdürlüğü’yle birlikte sponsorumuz Turkcell’e çok teşekkür ediyoruz. bütün sporcularımızın da İstiklal Marşımızı bütün dünyaya dinletmek amaciyla ellerinden gelenin fazlasını yapacağına var olan inancımız tam. Türkiye’yi gururlandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Murat Erkan: “Olimpiyatlarda atletlerimiz bizi gururlandıracak”

Tüm yeryüzünde ‘sporların anası’ olarak tanımlanan atletizmin gelişmesine katkı saglamak hedefiyle yıllardır Türk atletizminin yanında olduklarını belirten Turkcell genel Müdürü Murat Erkan, “Türkiye’deki lisanslı atlet sayısı, desteğimizden bu yana yüzde 80 çogalarak 250 bini aştı. Bu sayede Olimpiyat Oyunları’na kota alan atlet sayımızın, kafilenin mühim tek bölümünü oluşturmasından dolayı mutluluk dolu olmak duyuyoruz. ulusal atletlerimizin Tokyo’da ay-yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil ederek bizi gururlandıracak neticelere imzasini atacaklarına inanıyoruz. Her birine başarılar diliyoruz. Turkcell olarak her vakit TURKSPORU’na destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Milliler, dahada evvel düzen eden Olimpiyat Oyunları’nda atletizm branşında 1948’de tinsel Sarıalp, 2004’te Eşref Apak ve nihayet olarak da 2016’da Yasmani Copello ile üç bronz madalya kazanmayı başarmıştı. Tokyo’da madalya sayımızı artırmaya çalışacak ay-yıldızlı kafilede şu sporcular yer alıyor:

KADINLAR 5000 Metre

Yasemin Can

10000 Metre

Yasemin Can

Maraton

Meryem Erdoğan

Gülle Atma

Emel Dereli

Cirit Atma

Eda Tuğsuz

Çekiç Atma

Tuğçe Şahutoğlu

20 KM. Yürüyüş

Meryem Bekmez Ayşe Tekdal Evin Demir

ERKEKLER 100 Metre

Jak Ali Harvey buyruğa yengi Barnes

200 Metre

Ramil Guliyev

400 Metre Engelli

Yasmani Copello

20 KM. Yürüyüş

Salih Korkmaz Şahin Şenoduncu Abdülselam İmuk

Sırıkla Atlama

Ersu Şaşma

Çekiç Atma

Özkan Baltacı Eşref Apak

Maraton

Polat Kemboi Arıkan Kaan Kigen Özbilen Yavuz Ağralı

Üç Adım Atlama

Necati Er

4×100 Metre

Jak Ali Harvey buyruğa yengi Barnes Oğuz Uyar Kayhan Özer Ertan Özkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.