Türk İHA ve SİHA’larının mucidi Selçuk Bayraktar’dan yeni proje! İnsansız savaş uçağı geliyor-haberi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev tarafından kendisine Karabağ nişanı takdim edilen Baykar müdafaa Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Azerbaycan İctimai TV’ye konuştu. Bakü’de temaslarda bulunan Bayraktar tertemiz silahlı insansız sema aracı TB3’lerin özelliklerini anlattı.

“UÇAK GEMİSİNE İNİP KALKACAK”

Baykar müdafaa Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TB3’lerle ilgili, “Bayraktar TB3 diye tayyare gemisine inip kalkan Başka bir deyişle gemi platformlarına da inip kalkan ve o sınıfta benzeyen olmayan tek tayyare diye geliştirildi. Kanatları katlanıyor. tayyare gemisine iniyor. 1200 kilogram civarında, dahada ağır mühimmatlar taşıyabiliyor. O çalışmalar ayni ritimde devam ediyor” açıklamasında bulundu.

“İNSANSIZ SAVAŞ UÇAKLARI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Türk İHA ve SİHA’larının Karabağ savaşındaki rolüne dikkat çeken Bayraktar, yeryüzünde insanlı harp uçağı devri kapanıyor iletisi verdi. Bayraktar dünyanın artık insansız müdafaa teknolojisine yöneldiğine dikkat çekti.

Selçuk Bayraktar, “Bugün artık insanlı tanklar yerine, akıllı dahada hafif hızlı canli devinim eden kara araçları konuşuluyor. eş şey harp uçakları amaciyla de geçerli. Artık insanlı nihayet harp uçakları yapılıyor dünyada. Bundan ardindan nasıl ki bütün hayat Karabağ muhaberesinde Türk ordularının dünyadaki evvel SİHA’larla kazanılan yengi diye adlandırılıyor. Maharetini gördü. harp uçaklarında da eş tek şey geliyor. İnsansız harp uçakları geliyor. O alanda da çalışmalarımız ayni ritimde devam ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir