Türk Hava Yolları, milyonlarca kişinin adını gerçek bir uçağa yazacak-haberi

23 Mayıs tarihine civarindan tarihiforma.com adresi üzerinden ad-soyad bilgilerini ileten herkesin ismi, ülkemiz A ulusal Futbol Takımı’nı avro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak uçağın üzerinde yer alacak var olan devasa formaya yazılacak.

Milli Bayrak Taşıyıcı Havayolu, 19 Mayıs amaciyla hususi tek film de hazırladı. Filmde, A ulusal Futbol Takımı kaptanı Burak Yılmaz’ın “Aziz Türk Milleti! Kaptanınız konuşuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 102 sene evvel bu erken ulusal Mücadeleyi başlatmıştı. bu erken biz de onun izinde tertemiz tek yolculuğa hazırlanıyoruz. 84 milyonun kalbi bizimle atıyor, biliyoruz. Şimdi hedefimiz: Hep birlikte, dahada yükseğe!” sözleriyle okuduğu tek anons da yer alıyor.

Türk sema Yolları yönetim heyeti ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu hususi gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere var olan güvenini ve spora verdiği değeri yansıtması açısından da hatri sayilir büyüklükte önem taşıyor. Biz de bütün vatandaşımızı isimlerini uçağa yazmaya ve Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda ulusal Takımımızla birlikte olmaya çağrı ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.