Tümer Metin'den flaş yorum: Bu saatten sonra oynamasına gerek yok!-haberi

Tivibu Spor yorumcusu Tümer Metin, Beşiktaş ‘ın alanında Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi masaya yatırdı.

Siyah beyazlı ekipte Batshuayi ve Larin’i tenkit eden Metin, Fenerbahçe’de ise tıpkı Galatasaray mücadeleninden ardindan olduğu benzeri Mert Hakan Yandaş’ı amaç aldı.

Tümer Metin’in Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi yorumlarından öne çıkanlar şu şekilde:

“VALERIEN HOCA KOLUNU KANADINI KIRDI”

“Batshuayi’nin çıkışı filan normaldi ama Ghezzal’ın çıkışıyla Valerien hoca kolunu kanadını kırdı. İsmail Kartal da Serdar Dursun’a oyunda kaldığı süre içinde nasıl tahammül etti ona anlamadım. O çıkana civarindan 10 kişi oynadı Fenerbahçe. 15 gol atıyorsa Serdar Dursun beklentiyi karşılamış demektir ama Fenerbahçe’nin santraforunun seyirciyi de tatmin etmesi lazım. mesele sokakta taraftarlarina evvel almak istediğimiz santrafor dersiniz. Serdar Dursun’un tek sonraki sezon tek forvet olabileceğini düşünen var mı? Kalsın, sıkışınca içeri atarsın forveti çiftlersin mesela. Futbolcudan evvel salona giren, kendisine fizik olarak da bakanimiz hocalar amaciyla şöyle tek tespitim var, Valerien Ismael böyledir demiyorum, olabilmektedir mi diye soruyorum. Fiziki şartlara bu civarindan umursuyorsan Ghezzal benzeri oyuncular amaciyla 75’te tabela kalkar. Onun o nazik yapısı mücadelenin sonunu kaldırır mı diye. Ghezzal’ı çıkarırsan hele ki yorulmamışken tek bacağını kaybediyorsun demektir”

“BU SAATTEN ardindan OYNAMASINA neden YOK”

“Beşiktaş’ın gidişatında hücum oyuncularının ne yapacağı önemliydi. Larin derhal hemen boş kaleye atamamış, Batshuayi penaltı kaçırmış. Zati sezonun genelinde bu iki isminin gol eksikliği hasebiyle Beşiktaş bu sezonu bunun benzeri geçirdi. Batshuayi’nin bu saatten ardindan oynamasına da neden yok. geçtiğimiz hafta oyundan çıkarken yaptığından ardindan oynamaz diye olasılık ediyordum. Bathsuayi’yi sağ kıyı oynatırdım, Atiba’yı, Larin’i kim olursa olsun oynatırdım ama Kenan’ı oynatmazdım. Kuntz’un Kenan üzerinden izahı tesirli oluyor benzeri oluyor ama tek hücum oyuncusundan defansif katkı almak ekstra tek şey olabilmektedir ama sağ çizgi oyuncusu olabilmesi çok mümkün değil”

“MERT HAKAN’IN YAPTIĞI GÜZEL BİR devinim DEĞİL”

“Beşiktaş rakibi bozmaya baz alinarak oyun seçti. Yıldızlar da bu mücadelelerde belli olur. Her hafta söylüyorum, Mert Hakan hakemle veyahut alan içi dışı bütün faktörlere harcadığı mesaiyi ayağına harcadığını görmedik. Yorulmuyor da o mesaiyi sahadan başka yere harcamaktan. tek de Mert Hakan’ın her rakibiyle var olan pozisyondan ardindan elini karşısındakinin ensesine götürmesi iyi tek devinim değil. tek baba figürü, ağabey figürü benzeri o rahatsız edici tek hareket. minik dahi olsa günün nihayetinde aynı sahadasın. Aynı seyircinin önündesin. Aynı görüntünün içerisindesin. Ekrana yansıyan görüntüde onay edilebilir tek tarafı yok bana göre.”

“BİZ SERGEN’LE FENERBAHÇE MAÇLARINI BEKLERDİK”

“İrfan Can’ın da üzerindeki baskıyı atamadığını düşünüyorum. Herkesin ondan beklentisinin onda baskı yarattığını düşünüyorum. Bir takım oyuncular bunun benzeri türbülansa girer ama tek çıkış mücadelesi yakalar mücadelesi taşır. Ona öyle tek mücadele da gelmedi tek türlü. Espriyle karışık biz Sergen Yalçın’la birlikte Fenerbahçe derbilerini bekliyorduk. Sezonun tamamını silelim morali yukarıya çekelim diye”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.