Tuğba Erçakar’ı darbeden eski sevgilinin savunması ortaya çıktı! Ceza almamak için hastalığını bahane etti-haberi

Şişli’de 9 Aralık 2020 bugünü Tuğba Erçakar (26) arkadaşı Ceylan A’nın evindeyken ayrılmak istediği bay arkadaşıMehmet Hanifi Bozaslan tarafından yaralama edilmişti. Kendini savunmaya çalışan toy kız, bay arkadaşı tarafından defaatle yumruklanmıştı. Hanedeki güvenlik kamerasına yansıyan ve Tuğba Erçakar’ın “Sesimi duyurmak istiyorum” diyerek paylaştığı olay, yasamsal medyada gündem olmuştu. maznun Mehmet Hanifi Bozaslan olay hasebiyle iki kez gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece adli denetim şartıyla hür bırakılmıştı.

4 SUÇTANYILA civarindan HAPSİ İSTEMİYOR

İstanbul Cumhuriyet Savcılığında Uzlaşma Bürosu’nda taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üstüne Mehmet Hanifi Bozaslan ile alakalı Tuğba Erçakar’a baz alinarak “Basit yaralama” ve “Tehdit” suçlarından 10 aydan üç seneye civarindan mapus cezası istemiyle, şikayetçi Ceylan A.’ya karşı da “Hakaret”, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” ve “Tehdit” suçlarından tek seneden 5 seneye civarindan hapsi cezası istemiyle dava açılmıştı.

KASTEN YARALAMA HARİÇ DİĞER SUÇLARI onay ETMEDİ

İstanbul 30. Asliye karar Mahkemesi, Mehmet Hanifi Bozaslan hakkındaki yargılamanın sade yargılama usulü ile yapılmasına karar verdi. Taraflardan dosya üzerinden beyanlarının sunulmasının istenmesi üstüne Mehmet Hanifi Bozaslan avukatı Sedat Çakar aracılığıyla dosyaya savunmasını sundu. müdafaa dilekçesinde, Hatice Tuğba Erçakar’a kasten yaralama hariç, başka suçların hiçbirini onay etmedikleri belirtildi.

“PİŞMANLIK DUYMAKTADIR”

Dilekçede, “Kamera kaydından da görüleceği üzere müvekkilin hareketlerinin hayatın alışılmış olan akışı içinde akli sıhhati ve dengesi yerinde olmadığı açıkça görülecektir. Müvekkil Zati bunların nasıl yaşandığını hatırlamamaktadır ve pişmanlık duymaktadır. Psikolojik olarak rahatsızdır. Anksiyete bozukluğu ve panik girişken vardır ve bu hususlarla alakalı olarak reçete ve dokümanları sunmuştuk. Zati bunca denli uzunca tek münasebet içinde müştekilerin bu vaziyeti bilmemelerinin imkanı olmamakla birlikte müvekkil de tanışıklıklarında dile getirmiştir” denildi.

“KAMERANIN her vakit KAYITTA OLMASI yasamin OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI”

Mehmet Hanifi Bozaslan’ın dilekçesinde, müşteki Erçakar’a “hiçbir tehdit, perişan laf ve kişilerin huzur ve sükununu bozma” eyleminde bulunmadığı, müşteki Ceylan A’nın iddialarının ise gerçeklikten ırak ve soyut olduğu, fake (sahte) hesaplardan atılan iletilerin da sanığa ait olmadığı anlatıldı. Dilekçede, müşteki Ceylan A’nın evinde neden kamera bulunduğunun da değerlendirilmesi istenerek “Müvekkilim mücevherat (altın model çizimi, işleme vs.) sektöründe çalışmaktadır. Salonda bulunan tek kameranın her vakit kayıtta olabileceği hayatın alışılmış olan akışına sığan tek durum mudur? her vakit kayıtta var olan tek kameranın belleğinin ne denli hatri sayilir büyüklükte olması gerektiği açıkça ortadadır” ifadeleri de kullanıldı.

Dilekçede, sanığın beraati veyahut ile alakalı lehe hükümlerin uygulanması, karar verilirse kamuya faydalı tek işte çalışmak adina adli kazanç cezasına karar verilmesi ve koşulları oluştuğu halde hükmün açıklanmasının art bırakılması istek edildi.

MÜŞTEKİ taraf SANIĞIN CEZALANDIRILMASINI istek ETTİ

Öte istikametten müşteki Tuğba Erçakar’ın avukatı Ayşegül Mermer de sanıktan şikayetçi olduklarını, Erçakar ve başka müşteki Ceylan A’nın tahkikat aşamasında tek çok kez perişan laf ve tehditlere maruz kaldıklarını belirterek sanığın cezalandırılmasını istek etti. Hakimin tarafların sunduğu arzuhaller üzerinden değerlendirme yaparak ileriki günlerde karar vermesi bekleniyor.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir