Tolga Ağar’dan Sedat Peker’in Uğur Mumcu ve Kutlu Adalı iddialarına yanıt: Hodri meydan-haberi

Sedat Peker, yasamsal paylaşım sitesi YouTube hesabından yayınladığı video serisinin yedincisinde gündemi değiştirecek iddialarda bulundu. İddialara AK Parti Elazığ mebus Tolga Ağar’dan cevap geldi.

PEKER’DEN kutsal ADALI VE UĞUR MUMCU İDDİALARI

Sedat Peker, 1993’te evinin önünde bombalı hücum ile can veren Uğur Mumcu ve 1996 Lefkoşa’da öldürülen medya mensubu kutsal Adalı cinayetlerine ait olarak da Daha önceki İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Daha önceki MİT’çi Korkut Eken’i işaret etti. Uğur Mumcu cinayetine yönelik, “Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına evvel gelen kim; katil en evvel gelir, Mehmet Ağar” diyen Peker, kutsal Adalı cinayeti amaciyla de kendisine gelindiğini ve kardeşi Atilla Peker’i önerdiğini argüman etti.

DAHA ÖNCEKİ İDDİALARA DA YANIT VERMİŞTİ

Peker, videolarında Tolga Ağar’ı Yeldana Kaharman cinayetiyle suçlamıştı. Tolga Ağar, “Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki asama tamamlanmıştır” diye cevap vermişti.

AĞAR: HODRİ MEYDAN

Tolga Ağar, “Biz vatan, devlet, bayrak, namus ve onur amaciyla can vermeyi göze alanların torunlarıyız, çocuklarıyız. Varsa aynı şerefte aynı yürekte var olan hodri meydan…” paylaşımını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.