Tokyo Olimpiyatları’nda Mike Tyson’a nazire yaptı! Rakibinin kulağını ısırmaya çalışan boksör mücadeleye damga vurdu-haberi

Japonya’nın başkenti Tokyo’da süre gelen olimpiyatlarda, nihayet 16 turu ön eleme ağır sıklet boks maçında yaşanan tatsız tek olay, mücadelenin önüne geçti.

“KULAĞIMI AĞZINA ALMAYI BAŞARAMADI”

Faslı boksör Baalla, mücadelenin üçüncü ve nihayet raundu esnasında rakibi Nyika’nın kulağını dişlemek amaciyla teşebbüste bulundu. nihayet anda kafasını kaçıran Nyika ise bu eylemden fiziki zarar görmeden kurtuldu. Müsabakayı 5-0 kazanarak üst tura var olan Nyika, mücadele sonu yaptığı açıklamada, hakemin bu olayı görememesinin talihsizlik olduğunu belirterek, “Hakem bize çok yakın olmasına karşın rakibimin bu eylemini benim düsünceme göre göremedi. Kulağımı ağzına almayı başaramadı. Bunun amaciyla şanslıyım.” dedi.

TYSON’UN BOKSÖRLÜK LİSANSI 15 AYLIĞINA İPTAL EDİLMİŞTİ

Yaşanan bu olay, ABD’li boksörler Mike Tyson ile Evander Holyfield arasında 1997 seneninde yaşanan mücadelesi hatırlattı. New York sehrindeki Madison Square Garden’da oynanan ağır sıklet şampiyonluk maçında Tyson, rakibi Holyfield’ın kulağını ısırarak koparmış ve mücadeleden diskalifiye edilmişti. Bu olayın derhal peşinden Tyson’ın boksörlük lisansı, 15 aylığına iptal edilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.