TOKİ’den yılın ikinci kampanyası! Yüzde 22 indirim yapılacak-haberi

Kampanyadan istifade etmek istek eden vatandaşlar, 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu derhal almak istek eden konut ve iş yeri alıcıları amaciyla yüzde 22 oranında indirim yapılacak.

BÜTÜN BORCUNU ÖDEMEYEN DE KAMPANYADAN YARARLANACAK

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da yararlanabileceği açıklandı. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU 19 EKİM 2021

Kampanyadan istifade etmek istek eden ev ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında alakalı bankaya başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. Bu tarihten ardindan yapılacak borç kapatmalarında mevzubahis indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki ev ve iş yeri alıcılarının müracaat tarihi itibarıyla evvela borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrı olarak geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan art tediye taksitleri en geç 2020 senesi haziran ayı sonuna civarindan başlamış var olan ev ve iş yerleri alıcılarının yararlanabileceği kaydedildi. Taksit sayısı 12 ay ve dahada az var olan ev ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak istek eden ev ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan ev kredisi kullanabilecekleri kaydedildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir