Ticaret Bakanı Mehmet Muş, devir teslim töreninin ardından görevine başladı-haberi

Meclis’teki yemin merasiminin derhal peşinden Ticaret Bakanlığında tur teslim merasimi düzenlendi. Bakanlık görevini Ruhsar Pekcan’dan devralan tertemiz bakanimiz Mehmet Muş, yaptığı konuşmada, Pekcan’ın bakanlıkta yaptığı mühim icraatları çok iyi bildiğini belirterek, bundan sonraki süreçte de kendisinin deneyimlerinden bilgi ve birikimlerinden istifade edeceklerini söyledi. bakanimiz Muş, “Esnafıyla, ihracatçısıyla, iş insanı ve emekçisiyle Türkiye‘nin geleceğine istikamet verecek 2023 vizyonumuza katkı sunacak tek bakanlığa atanmış olmak benim amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek gurur vesilesi olmuştur. Bu milletin tek evladı olarak ülkenin bakanlık mevkiine hizmet etmek benim amaciyla şereftir. Milletimizin bizlere yüklediği sorumluluğun bilinci içerisindeyiz. Bize düşen görev teslim aldığımız bu muvaffakiyet çıtasını dahada da yukarılara taşımaktır. Üreten, büyüyen istihdam yaratan, dahada çok ihracat yapan ülkemiz vizyonumuza katkı sunmaktır. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

“BU BAKANLIK ESNAFIMIZIN, İHRACATÇIMIZIN BAKANLIĞIDIR”

Bakanlığın görev alanındaki konuları başta sivil cemiyet kuruluşları olmak üzere bütün yasamsal paydaşlarla istişare asamalarini işleterek yürüteceklerini söyleyen bakanimiz Muş, iş insanları ve esnafa şöyle seslendi: “Bu bakanlık sizin bakanlığınızdır. Bu bakanlık esnafımızın, ihracatçımızın, iş insanımızın, girişimcimizin, dürüst tüccarımızın bakanlığıdır. Tıpkı görevi devraldığım bakanımızın bugüne civarindan yaptığı benzeri onların problemleri amaciyla bize gelmesini beklemeyeceğiz, biz onlara gideceğiz. Esnafımızın derdini onun yanına giderek, çayını içerek yerinde dinleyeceğiz. Bakanlığımızın görev alanına giren yetkiler çerçevesinde yatırım ortamının hemide türk mali ayni vakitte da yabancı yatırımcılar açısından iyileştirilmesi amaciyla atılan adımları çoğaltacağız.

“İHRACATÇIMIZ ÇOK ÖNEMLİ”

Bakan Muş, kurallı hür piyasa ekonomisi ve beynelmilel ticaret ilkelerinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceklerini vurgulayarak, “İhracatçımız bizim amaciyla çok önemli. Biz biliyoruz ki tek ülkenin ahenk gösteren ücret gücünün en esas göstergelerinden birisi dışsatım kapasitesidir. İhracat dış ticaret açığımızı kapatması, ülkemize kapital akışının sağlanması ve bütün sektörleri harekete geçirmesi açısından önemlidir. ahenk gösteren ücret bağımsızlığımızın temeli de dışsatım gücünden kaynaklanmaktadır. minik esnafımızı da Katiyen unutmayacağız. Hedefimiz adil rekabet şartlarını sağlayarak minik esnafımızı dahada da büyütmek olacak” dedi.

Görevi devreden Pekcan ise görevde kaldığı 33 ay süresince yaptığı çalışmalarla alakalı bilgi verdi. Pekcan, bunun tek bayrak yarışı olduğunu belirterek, görevi devralan Muş’un bayrağı çok dahada iyi noktaya getireceğini söyledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Pelin ÜZEK KILIÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir