Thodex vurgununda kritik isimlerden olan Rana Azap ve Oral Çınar yakalandı-haberi

Kripto kazanç borsası Thodex ile alakalı yürütülen soruşturmada aranan iki kuşkulu dahada yakalandı. Gözaltına alınan kişilerin şirketin finans bölümünde çalışan Rana Azap ve yazılımcı agizdan Çınar olduğu belirtildi.

ÖZER DIŞINDA üç ŞÜPHELİ ARANIYORDU

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü tahkikat kapsamında şirketin sahibi Faruk Fatih Özer dışında üç kuşkulu dahada aranıyordu. Bu isimlerden biri de kazanç saglama bölümü çalışanı Rana Azap ve yazılımcı agizdan Çınar’dı. zabita düzen ettiği operasyonla Azap ve Çınar’ı gözaltına aldı.

YENGE Daha ARANIYOR

Yaklaşık 400 bin mağdurun olduğu Thodex soruşturmasında şüpheliler arasında bulunan abi güven Özer’in eşi Zuhal Özer de aranıyor.

22 NİSAN’DA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kullanıcıların Thodex isimli kripto kazanç borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin vatan dışına kaçtığı istikametindeki ihbar üstüne 22 Nisan’da resen tahkikat başlatılmıştı. tahkikat kapsamında şirket sahibi kuşkulu Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da vatan dışına çıktığı resmi belge ve kayıtlarla doğrulanırken, şirketin resmi adreslerinde rastgele tek etkinlik olmadığı belirlenmişti. Şüpheli Özer ile alakalı gözaltına alınmaya baz alinarak yakalama kararı çıkarılırken, 82 kuşkulu ile alakalı gözaltı kararı verilmişti.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Siber Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 8 şehirde düzen ettiği eş zamanlı operasyonda 78 şüpheliyi yakalamıştı. Gözaltına alınan şüphelilerden Faruk Fatih Özer’in ağabeyi güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklanmış, 35’i adli denetim şartıyla olmak üzere başka şüphelilerin tamamı hür bırakılmıştı. Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in de arasında bulunduğu firari üç zanlının yakalanması amaciyla çalışmalar ayni ritimde devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir