TFF Başkanı Nihat Özdemir, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı-haberi

Göreve geldiklerinde, UEFA’nın Özürlü sahislarin futbol oynama fırsatına muavin olma misyonu ile Özürlü sporcuların organizasyonlarını hayat standartlarının üstüne çıkarma felsefesi ve anlayışını benimsediklerini aktaran Özdemir, şunları ifade etti:

“Büyük tek gurur ve mutlulukla ifade edebiliriz ki bu erken geldiğimiz noktaya bakınca çizdiğimiz hedeflerimize ulaştığımızı kolayca söyleyebiliriz. Ayrı olarak her sene yenilediğimiz ve güncellediğimiz ’Engelliler Futbolunu Geliştirme Stratejimiz’ ile hedeflerimizi çeşitlendiriyor ve çıtayı hep yukarılara koyuyoruz. Bu bağlamda kurmuş olduğumuz bu başarılı yapı ile memleket içinde yatay manada Özürlü futbolu büyürken, beynelmilel rekabette de almış olduğumuz başarılar bunun göstergesi oldu. ülkemiz bu erken Özürlü futbolunda dünyanın Bir hayli ülkesine ilham kaynağı olmuş tek memleket durumundadır.”

Türkiye’de yaşayan Özürlü vatandaşların sorunlarını futbol yoluyla gündeme getirmeyi başardıklarını belirten Özdemir, “Diyebilirim ki uzunca tek vakit ’Tek Ayaklı Kramponlar’ın röveşata golleri, ’Sesi Görenler’in hissederek attıkları gollerle Özürlü yurttaşlarımıza hatri sayilir büyüklükte tek hayranlık hissi oluşturuldu ve Özürlü futbolu, engellilerin sorunlarını kamuoyuna taşıma ile alakalı lokomotif rolü üstlendi. TFF, futbolun ayırt etmeksizin 7’den 70’e herkese ulaştırılması ve futbol oynatma misyonu doğrultusunda, itinali olarak Özürlü futbolu faaliyetlerini de yürütmektedir. Ayrı olarak TFF, dört Özürlü spor federasyonu içerisinde etkinlik gösteren futbol branşlarını geliştirmek ve hayat standartları üstüne çıkarmak üzere çalışmalar yapmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Özürlü futbolunda dünyanın en başarılı ülkesi olduğunu aktaran Özdemir, “UEFA’ya bağlı memleket federasyonları içinde tek evvel özelliği taşıyan TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu, dört Özürlü spor federasyonuna sağladığı her geçen sene yükselen finansal desteğin yanı sıra federasyonlara yollar gösterme, istikamet verme misyonuyla birlikte iletişim ve pazarlama alanında da stratejik ortaklık ve iş birliği sağlamaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

TFF’nin anne sponsorlarını Özürlü futboluna dahil ettiğini anımsadan Özdemir, şunları kaydetti:

“Milli takımlar bu erken artık marka değeri olan, müessesesel altyapısını sağlamış, lig ad sponsoru, yayıncı kuruluşu ve medya görünürlüğü ile nihayet derece mühim tek noktaya ulaştı. tek başka mühim husus da TFF Hasan Doğan ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin bütün Özürlü futbol ulusal takımlarına kamp yapmaları amaciyla açılmasıdır. Bu kamplar sporcularımıza maneviyat olmuş, Riva başarıya giden yolun adresi haline gelmiştir. 15 senelik süreçte federasyon olarak Her vakit müspet güç oluşturan, futbolun kitleselliğini, gülen yüzünü ve paylaşımcılığını alana koyan bu projelerimizi sporcularımızın Avrupa, hayat ve olimpiyat şampiyonlukları ile taçlandırmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Sevgi dolu bakışlarıyla bizleri mutluluk dolu eden, hayalleri hakikat kılan başarılarıyla futbol aşkının engel tanımadığını bizlere delil eden sporcularımızla gurur duyuyoruz. Bu vesileyle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın ülkemizdeki ve dünyadaki bütün Özürlü sporcularımız ve bireylerimiz amaciyla hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün engellilere saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

İSTANBUL (AA)

  • nihat özdemir
  • engelliler haftası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir