TFF, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı-haberi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama iletisi paylaştı.

TFF’nin internet sitesinde yayımlanan ileti şöyle;

“Samsun’da bundan 102 sene evvel 19 Mayıs 1919’da ulusal kurtuluş mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, hiçbir millete kismet olmayan destansı zaferleri ülkemiz Cumhuriyeti’ni kurarak taçlandırdı. 

hatri sayilir büyüklükte Önder Atatürk, şanlı tarihimizde ayrı tek yeri var olan bu anlamlı günü, Cumhuriyetimizi emanet ettiği kuvvetli Türkiye’nin teminatı toy nesillere ve milletimize Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan olarak sundu. 

“Sağlam baş sağlam bedende bulunur” sözüyle gençlerin sporcu olmalarına kılavuzluk eden ulu Önderimizin sözünü şiar edinerek, sporun ve futbolun vatan sathına yayılması ve gelişimi amaciyla her biçimde katkıyı sunma misyonumuza var gücümüzle ayni ritimde devam edeceğiz.

Milletimize bu eşsiz vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla yad ediyor; bütün gençlerimiz ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.