Terör örgütü DHKP/C’ye ağır darbe! Sözde Türkiye ve memur sorumluları İstanbul’da yakalandı-haberi

İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle ugras Şube Müdürlüğü ekipleri, koordineli yürüttükleri çalışmada, 1992’den bu yana Bir hayli sefer yakalanan ve takriben 19 sene cezaevinde kalan, cezaevinde pkk terör örgütünün organizasyonunda açlık grevi eylemlerine katılan, 2020 Ağustos’ta gözaltına alındıktan ardindan hür bırakılan kuşkulu Yasemin Karadağ‘ın, incelenen dijital veriler neticesinde DHKP/C’nin sözde Türkiye sorumlusu olduğunu tespit etti.

GRİ KATEGORİDE BULUNUYOR

Şüpheli Karadağ’ın, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan aranan teröristler listesinde “gri” kategoride bulunan ve yakalandıktan ardindan tutuklanan Caferi Sadık Eroğlu’nun derhal peşinden teşkilat tarafından bu göreve getirildiği öğrenildi.

İŞLEMLERİ ayni ritimde devam EDİYOR

Aynı dijital verilerde 2000’den bu yana üç sefer cezaevine giren kuşkulu Yeter Gönül Aydın’ın ise örgütün sözde memur sorumlusu olduğu belirlendi. Teknik ve fiziki takibini sürdüren ekipler örgütün hücre evinde saklanan Aydın’ı ve için adresinde bulunan Karadağ’ı gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri ayni ritimde devam ediyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / Mustafa Hatipoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir