Terim seçimini yaptı; Luyindama gidebilir ama Marcao kalsın!-haberi

Önümüzdeki sezon amaciyla dahada mütevazı ve başarılı tek kadro kurmak istek eden Sarı-Kırmızılılar’da istikbal arayışı stoper ikilisi Luyindama ve Marcao’dan. Sarı-Kırmızılı yönetim, kadroda satışı en huzurlu görünen bu iki oyuncu amaciyla teknik patron Terim’e görüşünü sordu. Ardı ardına sakatlıklar yaşayan ve tek türlü istikrar gösteremeyen Christian Luyindama‘nın satılmasında müsterek noktada buluşuldu, ama Marcao amaciyla aynı durum mevzubahis değil.

TATMİNSİZLİĞİ PERFORMANSINA YANSIDI

Beklediği maaşın oldukça altında oynayanBrezilyalı stoper Marcao’nun performansında düşüklük yaşaması, satış listesine koyulması fikrinde mühim öğe oldu. Oyuncudan 15 milyon avro civarında istikbal bekleyen yönetim, sakatlık ve form düşüklüğü ihtimaline karşın hızlı devinim etme niyetindeydi, Marcao amaciyla Terim hocadan destur çıkmadı. Fatih Terim, pas kurgusunda Marcao’nun öneminin çok fazla olduğu kanaatinde.

DAHA çok KAZANDIRABİLİR

Önümüzdeki sezon Avrupa’da ugras edecek takımını da kafasında kurgulamaya başlayan deneyimli hoca, Marcao’nun Avrupa sahnesinde takıma ahenk gösteren ücret ve sportif açıdan dahada çok katkı yapacağına inanıyor. Marcao benzeri pasör tek stoperin maliyetinin çok dahada çok olması kuvvetli ihtimal. Terim, idareye verdiği görüşte; oyuncusunun maaşına iyileştirme yapılmasını, yanına istikrarlı tek müsterek alınması gerektiğini, çok fazla mücadele kaçıran Luyindama’nın ise gidebileceğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir