Televizyona çıkmak Elon Musk’a yaramadı! Söylediği sözler nedeniyle o günden beri 20 milyar dolar kaybetti-haberi

Geçen hafta cumartesi gecesi ABD’nin en Daha önceki güldürü programlarından biri var olan Saturday Night Live’a katılan ve sunuculuk yapan Elon Musk‘ın şansı o günden beri iyi gitmiyor.

DÜN TESLA’NIN BITCOIN İLE ARAÇ SATMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Musk, o programda Dogecoin adli kripto kazanç ile alakalı sözleri sonrasında Bir takım kripto kazanç birimlerinin kıymet kaybetmesinin derhal peşinden evvelki vakit de sahibi olduğu otomobil şirketi Tesla’nın Bitcoin ile araç satmayacağını açıklamıştı. Dün, “Kripto paranın doğaya verdiği zararı anlayana civarindan bu zamani askıya aldık” diyen Musk’un geçen haftadan beri takriben 20 milyar dolar yitirdiği alana çıktı.

DÜNYANIN EN ZENGİN ÜÇÜNCÜ İNSANI

Tesla’nın hissesi takriben yüzde 15 düşerken Musk’un net 20.5 milyar dolarlık tek istikbal kaybı yaşadığı belirtildi. toplaminda malvarlığı 145.5 milyar dolar var olan Musk, Microsoft’un kurucusu var olan ve 127.6 milyar dolarlık servete sahip var olan Bill Gates‘in önünde “dünyanın en varlıklı üçüncü insanı” olarak yer alıyor.

Özellikle Twitter üzerinden devamlı kripto paralarla alakalı İzah yapan Musk’ın çelişkili izahları beynelmilel kamuoyunun da gündemine oturdu.

REYTİNGLERİ ARTIRDI

Fakat Elon Musk’a iyi haber AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ medyasından geldi. ABD’de yayınlanan meşhur dergilerden Variety, Musk’ın konuk olduğu Saturday Night Live programının sezonun en iyi üçüncü reytingine sahip olduğunu yazdı.

Musk’ın 8 Mayıs’ta katıldığı programın, sezonun evvel programında Chris Rock’ın sunucu olduğu program ve Dave Chappelle’in sunuculuktan ayrıldığı yayından ardindan üçüncü olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir