Tekvandoda tesis müjdesi-haberi

Metin Şahin, Keçiören’de Taha Akgül Spor Salonu’nda düzen eden ülkemiz Gençler Tekvando Şampiyonası’nda tek konuşma yaptı.

Türk tekvandosunun dünyanın en iyileri arasında bulunduğunu belirten yazi Şahin, “Keçiören Belediye Başkanımız Turgut Altınok bize 22 dönümlük tek arazi verdi. İnşallah bu jeste, federasyon olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katkılarıyla, yapacağımız tesisi 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na yetiştirerek karşılık vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türk tekvandosunun 2004’ten bu yana her olimpiyatta madalya aldığını belirten Şahin, “Bu bizim amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte tek gurur meselesi. Çok az kotayla aldığımız bu başarılar Yalnızca olimpiyatla sınırlı değil. Avrupa’da, yeryüzünde ve yapılan bütün beynelmilel müsabakalarda sporcularımız her senesi tek madalya rekoru kırarak tamamlamıştır. bütün bunlarla birlikte 2004’te 90 binlerde var olan sporcu sayımız bu erken 600 binlere dayanmıştır. Allah bizleri muzaffer kıldı ve şu vakit başarımız bütün yeryüzünde konuşuluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Şampiyona yarın sona erecek

Ankara’da süre gelen ülkemiz Gençler Tekvando Şampiyonası ayni ritimde devam ediyor.

Toplam 72 ilden 688 kulübe bağlı iki bin 187 sporcunun katıldığı ve 8 Ekim’de başlayan organizasyon yarın sona erecek.

Şampiyonadan ardindan 16-17 Ekim’de ulusal takım seçmeleri yapacak. Seçmelerden ardindan 12-15 Kasım’da Bosna Hersek’te düzen edecek Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’na katılacak ulusal sporcular belli olacak.

  • Türkiye Tekvando Federasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.