Tatilcilerin Kurban Bayramı’ndaki adresi Çeşme oldu! Otellerin yüzde 90’ı şimdiden rezerve edildi-haberi

1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma kısıtlamalarının bitecek olması turizm sezonunu hareketlendirdi. İzmir‘in turistik kazasi Çeşme‘de konaklama tesisleri yüzde 70-80 doluluk oranına ulaşırken, yaklaşan Kurban Bayramı tatilinde bu oranın yüzde 100’e ulaşması bekleniyor.

“2019 YILI VERİLERİNE DOĞRU GİDİYORUZ”

Çeşme’de mühim sayıda turisti konuk ettiklerini belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, “1 Temmuz itibarıyla yasakların kalkması turizme çok hatri sayilir büyüklükte katkı sağladı. Çeşme’de otellerin hepsi hafta sonu dolu, hafta içi ise yüzde 70-80 doluluk oranı var. nihayet 10 sene en iyi sezonu var olan 2019 senesi bilgilerine doğru gidiyoruz” dedi.

“BÖYLE ayni ritimde devam EDECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUZ”

Kurban Bayramı tatili öncesi çok ağırbaşlı rezervasyon talebi olduğunu söyleyen Demir, “Yaklaşan Kurban Bayramı amaciyla Çeşme’deki oteller yüzde 90 oranında doldu. Çok dolu tek sezon yaşayacağımızı ve bu sezonun Ekim-Kasım ayına civarindan uzayacağını umut ediyoruz” diye konuştu.

“TELEFONLARIMIZ SUSMUYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek Temmuz’da kısıtlamaların biteceğini açıklamasının derhal peşinden rezervasyon taleplerinde patlama yaşandığını laf eden Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) reis Yardımcısı Orhan belge ise, “Kısıtlamaların Tamamiyle kalkacağı açıklandığından beri telefonlarımız susmuyor. Şu anda Çeşme’de tek yoğunluk var. Kasım ayına civarindan yüzde 50 oranlarında da olsa doluluk olmasını bekliyoruz. İnşallah Daha önceki günlerimize dahada sıhhatli tek şekilde döneceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir